fbpx
ТИКТОР
МЕДІА

0

/
/
Як дерусифікувався український Youtube. Інфографіка

Як дерусифікувався український Youtube. Інфографіка

Як повномасштабне вторгнення вплинуло на українські музичні тренди Youtube? Позитивно!
trendy iutub 2022 - Як дерусифікувався український Youtube. Інфографіка
Share on facebook
Facebook
Share on telegram
Telegram
Share on twitter
Twitter

Російські виконавці нарешті залишили топи прослуховувань, а чимало слухачів відкрили для себе нові імена.

Чи не вперше цього року третього вересня не постили меми з бородатим російським шансоньє, а попередження, що той, хто таке у свою стрічку принесе, позбудеться чимало відсотку онлайн-друзів.

Показові інфографіки опублікували «Тексти». Команда проаналізувала найпопулярніші пісні в українському сегменті Youtube за рік — із вересня 2021 до вересня 2022 року. Звертали увагу на те, звідки виконавці і якою мовою співають. Настільки потужно дерусифікація ще не відбувалася на жодному відтинку новітньої історії. Дісталося і співочим зрадникам, які публічно не засудили російську агресію та наполягали на тому, що вони всього лиш «маленькі люди» (а деякі навіть продовжили роботу у рф).

youtube chart 1.original 1024x727 - Як дерусифікувався український Youtube. Інфографіка

До початку повномасштабного вторгнення українські читачі переважно слухали російське. Українського контенту було не просто відчутно менше, а радше переважно не було. І навіть ці пісні українських виконавців часто були російськомовними, адже так співаки і гурти, за їхніми переконаннями, працювали на два (або й більше) ринків. Бачимо ситуацію, що у грудні 2021 та січні 2022 у топі немає українського.

Що ж маємо зараз? Російська музика майже повністю пішла вслід за кораблем, що дало українським виконавцям неабиякий поштовх творити та популяризувати власну творчість. Невже в когось залишилися аргументи щодо того, що російська естрада заважала українській розвиватися?

youtube chart 2.original 1024x727 - Як дерусифікувався український Youtube. Інфографіка

Цікава, але цілком сподівана ситуація зі співаками, які оселилися в москві, та активно концертували росією. «Голубів миру» на кшталт Ані Лорак чи Світлани Лободи, слухачі успішно забули. Ймовірно, вони вже не повернуться до топів Youtube, тим паче, що їх особливо нічого запропонувати слухачам, які відчули смак якісної української музики.

youtube charts 3.original 1024x714 - Як дерусифікувався український Youtube. Інфографіка

Найкраще позиції лідерів серед українських виконавців втримує цьогорічний переможець Євробачення KALUSH та Артем Пивоваров. Що не кажіть, а вони — не просто достойна альтернатива російським виконавцям, а на голову за них вищі.

До слова, за поступовим зросійщенням української сцени можна спостерігати у відео української співачки та музичної блогерки Марії Тучки: від ренесансу 90-х до практично тотально російськомовної естради нульових.

Юлія Дутка

Коментарі

Т
Книжки • Люди • Міста
trendy iutub 2022 150x150 - Як дерусифікувався український Youtube. Інфографіка
Як дерусифікувався український Youtube. Інфографіка
Поділитися в:
Share on facebook
Facebook
Share on telegram
Telegram
Share on twitter
Twitter