МЕДІА

0

КНИЖКИ • ЛЮДИ • МІСТА

Фестиваль Миколайчук OPEN оголосив музу фестивалю, ретроспективний показ та фільм-закриття

«Відстоювати своє» — під таким гаслом пройде з 15 до 20 червня 2023 року другий Миколайчук OPEN. Цей слоган підкреслює вдячність Збройним Силам України, завдяки яким фестиваль може відбутися, а також акцентує на тому, що за рік ми всі стали сильнішими та відчули, що зараз українське кіно та культура як ніколи на часі

Як ми і обіцяли – про традиції фестивалю:

Миколайчук OPEN обрав музою цьогорічної едиції акторку Людмилу Єфименко та її видатну гру у фільмі Юрія Іллєнка «Легенда про Княгиню Ольгу» 1984 року. Цей фільм буде показано в день народження легендарного українського актора та режисера Івана Миколайчука — 15 червня в українському дубляжі.

«Ще студенткою інституту кінематографії, після перегляду фільму “Білий птах з чорною ознакою”, я мріяла зіграти разом із Іваном Миколайчуком у фільмі Юрія Іллєнка принаймні маленьку роль. Але щоби зіграти головну роль княгині Ольги у фільмі Юрія Іллєнка разом з Іваном Миколайчуком, який зіграв князя Володимира, я навіть і подумати не могла. Це були найдивовижніші дні в моєму житті. Дякую Богу, дякую долі, дякую Юрію Іллєнку та Івану Миколайчуку! А за понад 30 років після зйомок я мала можливість втілити свою мрію ще раз — і моя героїня нарешті заговорила з екрану українською мовою, продовжуючи руйнувати історичні міфи та колоніальний спадок», розповідає виконавиця головної ролі у стрічці Людмила Єфименко.

Читайте також: Від «Тіней забутих предків» до «Вавилону XX»: чотири іпостасі Івана Миколайчука

Фільм «Легенда про княгиню Ольгу» вважається однією з вершин творчості Юрія Іллєнка. Через ідеологічні обмеження з боку радянської влади фільм був знятий російською мовою і не мав іншої версії довгі роки.

«Пояснювали це тим, що княгиня Ольга та князь Володимир не могли розмовляти українською, оскільки її тоді нібито не існувало. Тому фільм вийшов російською мовою. Коли ж в Україні з’явилися провідні кінотехнології, Юрій Іллєнко замислився, щоби зробити український дубляж. Однак, тоді не змогли знайти відповідне фінансування», розповідає син режисера, український продюсер, голова  Державного Агентства України з питань кіно у 2014-2019 роках Пилип Іллєнко. Сам він також зіграв роль у фільмі князя Святослава в дитинстві.

Читайте також: Новий фільм Марисі Нікітюк відкриє фестиваль Миколайчук OPEN у Чернівцях

І про нововведення:

Цього року на Миколайчук OPEN відбудеться міжнародний конкурс повних метрів. Фільмом-закриттям фестивалю стане українська прем’єра фінського блокбастера «Незламність» (Sisu у міжнародному прокаті) режисера Ялмарі Хеландера.

Фільм отримав рейтинг 96% на Rotten Tomatoes від критиків і переміг на головному жанровому фестивалі світу — Sitges Film Festival. Критики порівнюють «Незламність» зі стрічками Тарантіно й Серджо Леоне та сагами про Джона Віка й Рембо.

Події стрічки відбуваються у Фінляндії в 1944 році. Колишній військовий добуває золото в диких землях Лапландії. Дорогою до міста йому трапляється німецький каральний загін, який помічає його здобич. Щоби доставити її додому, незламному солдату доведеться подолати непростий шлях, навіть якщо це означатиме вбивство кожного нациста, який стане на заваді.

Сісу є одним із національних слів-символів Фінляндії. Воно позначає поєднання стійкості, наполегливості, сміливості в умовах, коли програш видається неминучим. Головний герой фільму втілює цю характеристику та неабияк резонує з українцями. 

«Під час Другої світової війни Фінляндія проявила неабияку відвагу та двічі встояла проти величезних тоталітарних держав — СРСР у 1940 році та Німеччиною у 1945-му. “Незламність” героїзує цей спротив та показує жорстоку, іронічну та звитяжну водночас історію битви однієї людини проти переважних сил противника. Це фільм про те, як відстоюють своє і саме тому, на нашу думку, він знайде неабиякий відгук в Україні», — коментує вибір програмний директор фестивалю Алекс Малишенко.

Тиктор медіа є інформаційним партнером фестивалю, що пройде з 15 по 20 червня в місті Чернівці. 

Читайте також: Кінофестиваль Миколайчук open анонсував свою другу едицію
Рубрика: Новини
Facebook
Telegram
Twitter