МЕДІА

0

КНИЖКИ • ЛЮДИ • МІСТА

Новий фільм Марисі Нікітюк відкриє фестиваль Миколайчук OPEN у Чернівцях

Другий кінофестиваль «Миколайчук OPEN» відбудеться з 15 до 20 червня 2023 року в Чернівцях

Цьогоріч організатори фестивалю оголосили проведення Міжнародного повнометражного та Національного короткометражного конкурсів.

Відкриє цьогорічний фестиваль картина Марисі Нікітюк «Я, Ніна» – українсько-німецька копродукція. Це життєствердна драма, знята за мотивами особистої історії телеведучої та журналістки Яніни Соколової. Стрічка, яка, на перший погляд, присвячена складній темі, фокусується на цінності життя, що варте боротьби. 

«Минулого року наш фестиваль, як і взагалі українське мистецтво, мав просто вижити. Зараз ми не лише вижили, а й адаптувалися до нової реальності й понад рік незламно відстоюємо своє: свої традиції, ідентичність, культуру! Майже всі фільми цьогорічної програми резонують із цим девізом, і ми дуже раді, що саме „Я, Ніна‟ стане фільмом-відкриттям. На прикладах героїнь ми маємо велику надію відстояти своє право на перемогу та життя без страху, навіть попри біль та втрати», — коментує вибір генеральний продюсер та співзасновник фестивалю «Миколайчук OPEN» Олексій Гладушевський.

У центрі фільму — Ніна Сокіл — сильна особистість, у житті якої є все, про що тільки можна мріяти: любов, кар’єра, прихильники. В одну мить фатальна новина руйнує все, до чого зірка так довго йшла. Саме ця перешкода змусить її зрозуміти, що є найважливішим у житті.

«Я дуже хочу, щоб українці полюбили наш фільм, який пройшов складний шлях до реалізації. Ми знімали кіно про те, що варто жити попри все. Але навіть не уявляли, з яким болем і якими втратами зіткнеться наше суспільство буквально через рік після завершення зйомок. Жити попри все зараз означає набагато більше, бажання жити — ми шукаємо його наново. І, можливо, комусь наше кіно допоможе», — ділиться режисерка «Я, Ніна» Марися Нікітюк.

Світова премʼєра фільму пройшла в офіційному конкурсі на Талліннському міжнародному кінофестивалі «Темні ночі» у 2022 році. А українська премʼєра відбудеться на «Миколайчук OPEN». 

«Українці вперше побачать фільм, який починався саме з їхньої підтримки. Ми вдячні кожному, хто був із фільмом всі ці чотири роки його створення. І, думаю, зараз слушний час показати історію боротьби, подолання і взаємин із собою у період біди й поранення, які мають кожен і кожна з нас. Я щаслива, що попри війну й відсутність фестивального життя, прем‘єра буде саме на фестивалі українського та міжнародного кіно, що названий іменем легендарного Івана Миколайчука», — розповідає авторка ідеї, генеральна продюсерка фільму Яніна Соколова.

Тиктор медіа є інформаційним партнером фестивалю «Миколайчук OPEN 2023. 

Фестиваль проходить за підтримки Чернівецької міської ради та Чернівецької обласної ради.

Рубрика: Новини
Facebook
Telegram
Twitter