МЕДІА

0

КНИЖКИ • ЛЮДИ • МІСТА

Ктитор

Завантаження...

Однією з версій походження прізвища предків видавця Івана Тиктора, іменем якого назване наше медіа, є хибне звучання або ж прочитання цього слова. Тобто «тиктор» як певний мондеґрін* до «ктитора» — часто вживаного в давніші часи терміну на означення патрона чи мецената храму.

Тож у рубриці «Ктитор» публікуємо статті, присвячені постатям і справам минулого. Героями матеріалів уже стали родина українських меценатів Терещенків, актор і режисер Іван Миколайчук, письменники і письменниці Леся Українка, Володимир Винниченко, Юрій Смолич, Іван Чендей та інші митці й видатні діячі.

Тут ви знайдете нові прочитання їхніх текстів, мистецьких та кіноробіт, свіжим поглядом подивитеся на творчість класиків, дізнаєтеся цікаві факти із їхніх біографій. А також отримаєте підказки, із чого варто починати знайомство із творчим доробком героїв цих матеріалів.

У підрубриці «Іван Тиктор» знайомимо вас із видавцем, редактором і громадським діячем у форматі текстового серіалу «Тиктор: ім’я, що стало брендом». Із серій цього серіалу ви дізнаєтеся, як Іван Тиктор зміг не лише створити у Львові найбільший український видавничий концерн «Українська Преса». А навіть зумів зробити видавничу справу прибутковою і стати одним із найбільш відомих та успішних підприємців Галичини XX століття. Хоч у той час були складні умови для розвитку української преси і книгодрукування.

Тексти серій створює Ольга Падковська — онука сестри Івана Тиктора. Дизайн та ілюстрації — Богдани Давидюк.

*неправильно почуте або інтерпретоване слово (чи вислів), яке трансформується у вираз або слово з новим значенням.