МЕДІА

0

КНИЖКИ • ЛЮДИ • МІСТА

(Не)свої у місті

Тиктор медіа засноване 2021 року й мало на меті розповідати про культуру та популяризувати внутрішній туризм. Ми прагнули стимулювати українців дізнаватися більше про невеликі міста, містечка й села України — їхню культуру, історію й архітектуру. Зокрема через сучасних митців і відомих постатей минулого, які там жили, творили та присвячували цим населеним пунктам свої художні твори. 

Також хотіли спонукати читачів відкривати й досліджувати нові місця під час подорожей, відвідувати культурні події та фестивалі, гуртуватись і надихатись українським. Та менш як за пів року від запуску видання розпочалася повномасштабна війна, яка внесла корективи в тематику матеріалів нашого медіа. 

Зараз ми не можемо говорити про внутрішній туризм у тому ж ключі, що й раніше. Водночас багато українців змушені були покинути власні домівки й шукати прихисток. Ті, хто залишилися в Україні, але опинилися в інших містах, вивчають їхні особливості, знайомляться з новими для себе локаціями і пізнають тамтешню культуру.

Внутрішньо переміщені особи поступово адаптуються й соціалізуються, зокрема й завдяки різноманітним ініціативам місцевих жителів. А також самі часто є організаторами й рушіями змін на місцях. Пропонуємо дослідити ці трансформації через історії наших героїв.

«(Не)свої в місті» — це низка матеріалів про ВПО-митців, блогерів і менеджерів культури, які вимушено змінили місто проживання. Майже всі наші герої переїхали з великих міст у невеликі міста й містечка і несподівано для себе відкрили їхню привабливість для життя.

Ідея проєкту, тексти: Олеся Богдан, Мар’яна Хемій

Літредагування, коректура: Ната Коваль

Дизайн: Дарія Луцишина

Дизайн верстки: Юлія Перекрест

SMM-супровід: Віта Віолет, Марійка Сівченко