МЕДІА

0

КНИЖКИ • ЛЮДИ • МІСТА

Українська естрада зародилася на рубежі 1950–1960-х років і стала самобутнім явищем в історії нашої музики. Вона не лише увібрала в себе мотиви попшлягерів із «країн соцтабору», а й зазнала впливу рок-н-ролу, джазу, фанку, психоделіки та інших актуальних на той час музичних жанрів далекого закордоння.

Через наслідування «буржуазних» трендів і патріотичний зміст пісні українських естрадних авторів та виконавців часто потрапляли в лещата совєцької цензури. А в незалежній Україні 90-х їх майже повністю витіснив російський контент.

Сьогодні українська естрада відроджується, наче фенікс із попелу. Її повертають із забуття ті, хто ріс на цій музиці, та відкривають для себе українські тінейджери. 

Та чи знаємо ми, які історії стоять за появою на світ наших найвідоміших шлягерів 60–80-х? Щоб знайти відповідь на це питання, розпочинаємо цикл матеріалів Філа Пухарєва «Плейлист української естради».

Айдентика проєкту: Дмитро Растворцев

28 червня о 19:00 у Києві, у Затишному дворику МЦКМ (Алея Небесної Сотні, 1) відбудеться концерт-перформанс Old School Ukrainian Funk за участі шоумена Альберта Цукренка і гурту МОВА.

Це мультимедійний триб’ют-проєкт, що містить кавер-композиції на українські фанк-пісні 1970-х і естрадні гіти 1960–80-х років у виконанні гурту МОВА, та перформанс дослідника української естрадної пісні, музиканта і шоумена Альберта Цукренка («Хамерман Знищує Віруси»).

Old School Ukrainian Funk відроджує цілий пласт української попмузики 60–80-х років, зокрема фанку 70-х, яка була свідомо придушена за часів СРСР і забута після його розпаду. В умовах тоталітаризму українські фанк-пісні не могли мати справжнього фірмового звучання, властивого цьому стилю. Та попри це, вони були на піку тогочасних світових тенденцій і заразом мали свій неповторний колорит. Віталій Бардецький, музичний журналіст і продюсер, назвав цей феномен «вусатим фанком» і зняв про нього однойменний документальний фільм.

Київський гурт МОВА виконає шедеври тієї епохи в оригінальному звучанні та відкриє слухачам їхнє багатство. Шоумен Альберт Цукренко презентує перформанс, присвячений найпопулярнішим гітам української естради 1960–80-х. Гості почують як про «Намалюй мені ніч», що в усіх на слуху і підкорила мільйони сердець у TikTok, так і про пісні, нова хвиля зацікавлення якими ще попереду, — «Коло млина калина», «Зачекай», «Дівчино мила».

Купити квитки