МЕДІА

0

КНИЖКИ • ЛЮДИ • МІСТА

Плейлист пісень війни: сила, віра та біль

Ми зібрали пісні, створені українськими музикантами після початку повномасштабного вторгнення російських військ в Україну, у плейлист, який подарує віру, розважить і допоможе випустити біль через сльози

Знакові співпраці

Pink Floyd — Hey Hey Rise Up (feat. Andriy Khlyvnyuk of Boombox)

Першим із пісень війни стало оригінальне виконання гімну Українських січових стрільців «Ой, у лузі червона калина» солістом «Бумбокса» Андрієм Хливнюком, яке згодом надихнуло музикантів Pink Floyd зібратися разом уперше з 1994 року для благодійного виступу.

Ed Sheeran — 2step (ft. Antytila)

Ще однією зі знакових співпраць став трек 2Step Еда Ширана, записаний разом з гуртом «Антитіла». Легку мелодію романтичного хіта доповнили жорстокою новою реальністю України.

«Пропозиція від команди Еда записати спільну пісню — це ще один вияв підтримки від народу Великої Британії й безпрецедентний вчинок, який гарантовано створить потужний імпульс. В українському тексті до пісні Еда Ширана 2Step я вирішив розказати власну історію того, як для моєї родини почалася війна. І це не лише моя історія, це історія мільйонів українців, сім’ї яких розлучили, а подекуди і назавжди, жахливі бомбардування й війна», — розповів соліст гурту «Антитіла» Тарас Тополя.

«Океан Ельзи» — «Обійми»

Хіт «Океану Ельзи» — «Обійми» (спільно з квартетом Akustikos art group) демонстрували на відкритті українського павільйону на Бієнале у Венеції під назвою «Це Україна: захищаючи свободу». Відео фільмували у дворі зруйнованого Палацу праці у Харкові. Будівля пережила дві Світові війни, але російське вторгнення завдало їй найбільших втрат.

Про Збройні сили України

Надійний щит України заслуговує тільки найкращих пісень. Хоча насправді майже кожна пісня у цій добірці про наших захисників і захисниць, про них і для них.

Yarmak — «Дике поле» (ft. Alisa)

«Україні зараз потрібні бойові пісні, тому я відпросився у командира, щоб зробити те, що вмію професійно! Закликаю всіх, хлопці, готуйтеся, ми всі встигнемо повоювати, бо війна буде відносно довгою і жорстокою! Попереду не просто перемога і збереження незалежності, а й неймовірний буст нашої держави, що змінить хід всесвітнього порядку на десятиліття! Україна стане однією з найрозвиненіших країн світу і тому ми маємо зробити все можливе! Слава Україні, слава українським воїнам і містам героїв», — написав у своєму інстаграмі з нагоди прем’єри пісні Yarmak.

Karta Svitu — «Крила»

Max Barskih — Don't F@ck With Ukraine

Христина Соловій — «Українська лють»

KOLA — «Україно, ми — сила»

Без обмежень — «Героям»

О. Пономарьов, М. Хома, Т. Тополя, Є. Кошовий, Ю. Ткач, П. Чорний — «Україна переможе»

Chico, Qatoshi — «Допоможе ЗСУ»

Зворушливі особисті історії

Зруйновані долі та зруйновані міста, втрачені життя та втрачені особисті зв’язки, — кожна з цих пісень болить. Слухати їх без сліз вкрай важко.

SKOFKA — «Не забудем і не пробачим»

«Я бачив в очах навіть самих добрих людей, не здатних до ненависті ці слова. Я бачив їх в коментарях під жахливими постами. Я чув це від знайомих, друзів, рідних, політиків, військових, волонтерів, дітей та я почув їх в собі. Це були слова “Не забудем і не пробачим”», — зазначив репер Skofka в описі до найновішого релізу.

KOZAK SYSTEM — «Мамо»

Океан Ельзи — «Місто Марії»

MamaRika — «Сину»

THE HARDKISS — «Як ти?»

«Жадан і Собаки» — «Діти»

Amelika Ocean — «Не брати, а кати»

OPG SVYATIE — «Не пробачу»

MELOVIN — «Не зволікай / Waste No Time»

alyona alyona — «Молитва» (feat. Jerry Heil)

Ірина Федишин — «Розстріляна весна (Буча)»

alyona alyona — «Рідні мої» (feat. Jerry Heil)

Max Barskih — «Буде весна»

Гумор, сатира, знущання з ворога

Слухайте, коли сумно, коли накочується хвиля зневіри. Відпускає, перевірено. Обережно, у цій категорії чимало пісень із ненормативною лексикою!

Jerry Heil — «#Москаль_некрасівий (геть з України!)»

«Трек з назвою Jerry Heil feat. Вєрка Сердючка завжди був моєю мрією, але й подумати не могла, що створю це під час війни», — поділилася емоціями зі слухачами Jerry Heil.

Джеральд Естрада та ВІА «Байрактар» — «Без руки, без ноги»

Тарас Боровок — «Байрактар»

«Діти Фрістайла» — «Горить Москва»

Botashe — «ПНХ (Рускій воєнний корабль пішов би ти нах*й)»

Oisho BTZ — «Друга армія у світі»

Surface Tension — «Добро»

Джеральд Естрада та ВІА «Байрактар» — «Діарея»

Two from Zoo — «Не підривай цей світ»

SPIV BRATIV — maskva

Jalsomino — «Чорнобаївка»

Нова реальність України

Треки, записані під гул сирен, — тепер новий «тренд», та чи чули ви пісні, присвячені повітряним тривогам? Ось вони.

Two from Zoo — «Під гул сирен»

SHUMEI — «Тривога»

Також у піснях дісталося й тим, хто не зумів висловити свою позицію або ж лицемірно вирішив похайпувати на війні.

Two from Zoo — «Публічна хвойда»

Фото на головній: Олександр Осипов

Рубрика: Добірка
Facebook
Telegram
Twitter