МЕДІА

0

КНИЖКИ • ЛЮДИ • МІСТА

Що подивитись для пошуку ідентичності: радить Ярослава Кравченко

Ярослава Кравченко — театральна продюсерка, теле- і радіоведуча, засновниця незалежного «Дикого театру», співведуча на «Телебаченні Торонто» та в шоу Ebaut. З початку повномасштабної війни веде з Олексієм Ковжуном стріми «Говорить Київ» на ютуб-каналі «Народ Військо»

Публікуємо підбірку документальних фільмів, серіалів та культурних проєктів за рекомендацією Ярослави. 

«Хто ми? Психоаналіз українців»

Документальний фільм Олександра Ткачука про колективні психотравми українців, як їх позбутись та стати успішною нацією.

«Якщо ваші знання про українську ідентичність та історію мають прогалини, рекомендую його дивитися першим, щоб налаштуватись на подальше сприйняття інформації. Фільм говорить про травми нації, а от з її діагнозами нам потрібно розібратися самим», — коментує Ярослава.

«Наші 30»

Документальний мультимедіапроєкт Суспільного до 30-ї Незалежності України про історію 1990-х років, розказану самими українцями. Спогади та рефлексії громадян про ключові події першого десятиліття незалежності. Цінність цих дев’яти історій — у коментарях очевидців і коротких історичних екскурсах. Проєкт містить серії про шахтарські протести, про нічне життя, про жінок в 90-ті.

«Соловей співає. Доки голос має»

Документальний фільм «Соловей співає» є дослідженням проблеми мовного питання в Україні. Глядачі зможуть побачити, яка боротьба з українською мовою велась в Україні росією.

«Історія обману»

Документальний серіал «24-го каналу», де розбирають теми крадіжок і маніпуляцій росіянами — від козаків і богатирів до борщу і музики. Це 20-хвилинні серії, розподілені за темами, у всіх серіях задіяні історики, етнографи, які дають фахові коментарі.

«Колапс: як українці зруйнували імперію зла»

Документальний серіал каналу UA: Перший, що відкриває подробиці, які були засекречені впродовж десятиліть. Продюсер та автор ідеї — Ярослав Лодигін, режисер — Сергій Лисенко, сценарист — Олександр Зінченко.

«Весільний спадок»

Документальний фільм знайомить глядачів із весільними звичаями та обрядами у восьми областях України, а також із регіональними особливостями одягу і традицій. Режисер — Олексій Гуз, наукова консультантка проєкту: Марія Квітка. Доступний безплатно на Megogo.

«Локальна історія»

Мультимедійна онлайн-платформа та однойменний друкований журнал про минуле і сучасне України.

Ярослава в жодному разі не радить дивитися псевдонауковий фільм «Рутенія. Повернення коду нації», який начебто досліджує історію писемності. Натомість радить переглянути його розбір від Остапа Українця

Рубрика: Добірка, Ктитор
Facebook
Telegram
Twitter