fbpx
ТИКТОР
МЕДІА

0

/
/
«Топ БараБуки» назвав найкращі видання 2021 року

«Топ БараБуки» назвав найкращі видання 2021 року

Простір Української Дитячої Книги BaraBooka оприлюднив результати «Топу БараБуки» — щорічного списку найкращих родинних видань 2021 року. Переможців вибирали з короткого списку, куди ввійшли 30 найкращих неперекладних видань для дітей та підлітків. До списку потрапляють винятково видання українських авторів. У такий спосіб БараБука вже восьмий рік підтримує національну літературу для дітей та підлітків та окреслює тенденції року, що минає.
Share on facebook
Facebook
Share on telegram
Telegram
Share on twitter
Twitter
barabooka 2021 cover - «Топ БараБуки» назвав найкращі видання 2021 року

Простір Української Дитячої Книги BaraBooka оприлюднив результати «Топу БараБуки» — щорічного списку найкращих родинних видань 2021 року. Переможців вибирали з короткого списку, куди ввійшли 30 найкращих неперекладних видань для дітей та підлітків. До списку потрапляють винятково видання українських авторів. У такий спосіб БараБука вже восьмий рік підтримує національну літературу для дітей та підлітків та окреслює тенденції року, що минає. 

У 2021 році експертками, що оцінюють книжки для Топу БараБуки, є редакторки Простору Української Дитячої Книги, методистки Лабораторії дитячого читання НЦ «Мала академія наук України» — Анна Третяк, Ольга Купріян, Анастасія Музиченко, Марія Артеменко та Ольга Сілакова. Кураторка Топу — керівниця проєкту BaraBooka Таня Стус.

 

Топ БараБуки: переможці 2021 року у номінаціях

 

«Дебют року в прозі»: Ірина Озимок «У міста є Я» (ілюстрації: Анна Іваненко, студія сері/граф; видавництво «Книголав»).

«Родинне читання»: Світлана Ройз «Таємниця життя та смерті» (ілюстрації: Марія Рудик, «Видавництво Старого Лева»).

«Серія книжок про світопізнання»: Романа Романишин, Андрій Лесів. «Куди і звідки» («Видавництво Старого Лева»).

«Абетка року»: Іла Варіна, Ольга Штонда «Абетка від Маєчки» (Артвидавництво «Небо»).

«Поетична книжка року»: Григорій Фалькович «Пароплави і кити», ілюстрації: Яна Гранковська, Ростислав Попський (видавництво «А-БА-БА-ГА-ЛА-МА-ГА»).

«Комікс року»: Юрій Нікітінський (текст), Еліна Цильке (ілюстрації) «Апокаліпсис: 40 правил виживання» (видавництво «Артбукс»).

«Пізнавальна книжка для дошкільнят»: Ганна Булгакова «Чарівна книжки про какашки», ілюстрації: Юлія Гречух (видавництво «Ранок»).

«Воркбук для молодшого шкільного віку»: «Козаки правлять країною», тексти: Олексій Сокирко, Ірина Голодюк, Ліна Максимук, Марина Старик, Наталія Соболевська, ілюстрації: Наталія Кудляк (видавництво «Дискурсус»).

«Художня проза для молодшого шкільного віку»: Мія Марченко «Майка Паливода обирає професію», ілюстрації: Олександра Болотова (видавництво «Читаріум»).

«Енциклопедичне видання року»: Сергій Жуков, Марія Тахтаулова «Україна. Від первісних часів до сьогодення», ілюстрації: Женя Миронюк (видавництво «Ранок»).

«Художньо-пізнавальна проза для підлітків»: Петро Яценко «Союз радянських речей», ілюстрації: Настя Омелич (видавництво «Портал»).

«Пізнавальне видання для підлітків»: команда «ТОП ЛІД», «Інста, кохання, брудний посуд і конста. Норм візуальний гід по Конституції» (видавництво «Wise Bee»).

«Проза для юнацтва»: Надя Біла «Ел і Ева» («Видавництво Старого Лева») і Тетяна Рубан «На північ від кордону», ілюстрації: Софія Сулій (видавництво «Наш формат»).

«Підліткове фентезі»: Наталія Довгопол «Мандрівний цирк сріблястої пані» (видавництво «Віват»).

«Серія року»: Наталія Матолінець «Варта у грі. Кров Будапешта» (видавництво «АССА»).

«Вибір читачів»: Тетяна Рубан «На північ від кордону», ілюстрації: Софія Сулій (видавництво «Наш формат»).

 

Анна Третяк, головна редакторка сайту «BaraBooka. Простір української дитячої книги»:

БараБука оголошує свій рейтинг найкращих родинних видань від 2014 року, і ми з радістю спостерігаємо, як розвинулася українська література для дітей та підлітків. З’явилися яскраві письменники, наповнилися відсутні раніше жанри, зринули у книжках нові, подекуди дуже гострі теми. Є у нас видання, які задають світові тенденції — як-от серія книжок про світопізнання Романи Романишин і Андрія Лесіва. Є такі, які будують мости — між художнім світом і реальним життям своїх читачів, а також між різними поколіннями, допомагаючи краще зрозуміти самих себе і своїх близьких. А є легка література, яка доводить, що читання — це цікаве та веселе дозвілля.

 

Читайте також: Оголосили ім’я переможниці премії імені Джозефа Конрада-Коженьовського – 2021

 

Переможців рейтингу урочисто нагородили 15 грудня в Центральній бібліотеці ім. Т.Г.Шевченка для дітей м. Києва. Традиційно впродовж двох тижнів читачі голосували за улюблені видання в номінації «Вибір читачів». Понад 1600 користувачів віддало свої голоси за улюблені книжки. Цього року вперше вибір читачів збігся з вибором експерток Топу БараБуки. 

 

vybir chytachiv barabooka - «Топ БараБуки» назвав найкращі видання 2021 року

 

Також БараБука вручила спецвідзнаки в категоріях:

 

«Партнерство року» — Галині Титиш та ГО «Смарт Освіта» за співпрацю у проєкті «Живі письменники. Батькам».

«Дружба років» — Наталії Степанчук, головній редакторці журналу для підлітків «Однокласник».

«Шпаргалка для вчителя» — Олені Жупановій за книжку «Storytelling. Англійська для дітей в історіях» (ілюстрації: Наталія Кудляк, видавництво «Моя книжкова полиця»).

«Медіапроєкт року» — Володимирові Нікітенку за книжку «210 добрих справ. Темні часи» та анімаційний серіал за мотивами видання.

«Соціальний проєкт року» — видавництву «Видавництво» за серію соціальних мальописів сучасних авторів.

 

Анастасія Музиченко, зв’язкова БараБуки:

Позитивна тенденція цих років — стабільна підтримка вітчизняної літератури державою і суспільством. Завдяки співпраці з Українським інститутом книги та ГО «Смарт Освіта» вдалося зібрати чимало допоміжних матеріалів про сучасні дитячі книжки та їхніх творців на сайті проєкту #ЖивіПисьменники. Важливо, щоб якомога більше українських родин дізналося, що в нас є своя, неймовірно захоплива, цікава та жива література для дітей і підлітків!

 

Читайте також: Вручили Премію Львова — міста літератури ЮНЕСКО

 

Традиційно книжки, авторками або укладачками яких є співробітниці БараБуки, в конкурсі не розглядаються:

 

  • Ольга Купріян «Мирослава та інші з нашого двору», ілюстрації: Альбіна Колесніченко («Видавництво Старого Лева»);
  • Олена Алчанова «Час для всього» (видавництво «Ранок» + ЛА «БараБука»);
  • «ІZОЛЯЦІЯ: збірник оповідань», ілюстрації: Ірена Панаріна (видавництво «Ранок» + ЛА «БараБука»);
  • «Котигорошка. Заплутані казки». Тексти: Лавренішина А. Ткачук Г.С. Лущевська О. Штефан А. Марченко М. Вздульська В.Р. Кочубей С. Хромова А. Ілюстрації: Наталя Чорна (видавництво «Ранок» + ЛА «БараБука»);
  • Анастасія Лавренішина. «Віктор_Робот. Щоденник збирача планет» (видавництво «Ранок» + ЛА «БараБука»);
  • Оксана Лущевська «Інший дім» (видавництво «Ранок» + ЛА «БараБука»);
  • Тетяна Стрижевська «Кокони» (видавництво «Ранок» + ЛА «БараБука»).

 

Читайте також: «Видавництву Старого Лева» виповнюється 20 років

 


 

barabooka logo - «Топ БараБуки» назвав найкращі видання 2021 року«BaraBooka. Простір української дитячої книги» — це проєкт із підтримки дитячого читання, український універсальний інформаційний ресурс про видання для дітей та підлітків. Розрахований на широке коло читачів.

Від 2014 року БараБука допомагає батькам, бібліотекарям, освітянам зорієнтуватися в розмаїтті новинок дитячого книговидання. Щороку авторки та експерти порталу вказують на яскраві дебюти та відзначають видання різних жанрів і форматів: художні та пізнавальні книжки, новинки для дітей і підлітків різного віку. 


 

Коментарі

Т
Книжки • Люди • Міста
barabooka 2021 cover 150x150 - «Топ БараБуки» назвав найкращі видання 2021 року
«Топ БараБуки» назвав найкращі видання 2021 року
Поділитися в:
Share on facebook
Facebook
Share on telegram
Telegram
Share on twitter
Twitter