МЕДІА

0

КНИЖКИ • ЛЮДИ • МІСТА

У Миколаєві в укритті відбудеться кінофестиваль «Тактична пауза»

У сховищі безкоштовно покажуть українські фільми

Щодня ми чуємо новини з Миколаєва про обстріли та руйнування. Втім, Миколаїв — це не лише зона бойових дій. Це місто з багатою історією, яке продовжує жити і творити нову попри все.

В одному з укриттів Миколаєва відбудеться фестиваль «Тактична пауза. Українське кіно в Миколаєві», ініційований та організований кіножурналістом Алексом Малишенком та координатором волонтерів Громадської організації «ДОФ» Дмитром Давиденком.

 

«Тактична пауза — це короткочасне затишшя в бойових діях із метою перегрупування та нарощування сил. Я вірю, що українське кіно може стати своєрідною тактичною паузою для волонтерів(ок), жителів і жительниць Миколаєва та бодай трішки зарядити їх енергією.

Для показів ми разом з Дмитром обрали ті українські фільми, які у новій реальності змінили своє звучання та значно актуалізувалися. Також у добірці багато картин, які мали нетривалий чи не мали зовсім прокату у місті», — коментує кіножурналіст Алекс Малишенко.

«Проведення культурних подій для волонтерів Миколаєва є амбітним завданням, не менш важливим, аніж допомога ліками чи продуктами. Покази українського кіно об’єднають військових, волонтерів, жителів міста навколо ідеї споживання якісного українського контенту і допоможуть полюбити українське кіно», — додає Дмитро Давиденко.

У програмі кінофестивалю покажуть такі українські фільми:

«Додому» режисера Нарімана Алієва

Драматичне роуд-муві про повернення сім’ї кримських татар на батьківщину заради поховання старшого сина. Фільм був відібраний до конкурсу «Особливий погляд» 72-го Каннського кінофестивалю.

«Стоп-Земля», режисерки Катерини Горностай

Підліткова драма про щиру дружбу, перші почуття та сильні переживання, яка повертає глядача назад в юні роки. Стрічка отримала «Кришталевого ведмедя» конкурсної програми Generation 14plus 71-го Берлінале.

Реєстрація

«Мої думки тихі» режисера Антоніо Лукіча

Трагікомедія розгортається довкола непростих стосунків звукорежисера Вадима з його матір’ю, яка їде із сином у Карпати записувати голоси тварин. Фільм став лауреатом Національної кінопремії України «Золота Дзиґа».

Реєстрація

«Заповідник Асканія» режисера Андрія Литвиненка

Сюжет документального фільму розгортається навколо чотирьох цілковито різних героїв, яких об’єднує бажання зберегти життя серед найбільшої в Україні оази — Асканії-Нови. Стрічка отримала головну нагороду студентського журі Міжнародного фестивалю документального кіно про права людини Docudays UA (2019).

Реєстрація

«Перша сотня», режисери: Юрій Грузінов, Юлія Шашкова, Ярослав Пілунський

Документальний фільм розповідає про Першу сотню Майдану, яка після початку російської військової агресії на Донбасі пішла захищати Україну на фронт. Стрічка отримала приз глядацьких симпатій міжнародного кінофестивалю Docudays UA (2018).

Реєстрація

«Безславні кріпаки» режисера Романа Перфільєва

Пригодницький бойовик, дія якого розгортається у 1844 році. Рятуючись від переслідування імператора Японії, на територію України потрапляє самурай, який випадково знайомиться з молодим Тарасом Шевченком і вчить його прийомів традиційних японських бойових мистецтв. Стрічка отримала премію молодого журі іспанського фестивалю Saraqusta Film Festival (2021).

Реєстрація

«Зошит війни» режисера Романа Любого

Документальна сюрреалістична подорож фронтом, створена з особистих відеозаписів із телефонів та камер українських військових та добровольців. Фільм отримав головний приз Національного конкурсу МКФ Kharkiv MeetDocs (2020).

Реєстрація

Кінофестиваль «Тактична пауза. Українське кіно в Миколаєві» відбудеться з 27 до 31 липня.

Вхід на всі покази — безплатний, за реєстрацією.

З метою безпеки точний час та місце не повідомляються. Відповідна інформація буде надіслана на пошту зареєстрованим глядач_кам за день до показу. Кількість місць — обмежена.

«Тактична пауза. Українське кіно в Миколаєві» проходить у співпраці з Arthouse Traffic, 86PROKAT, «Вавилон‘13», Kristi Films та за підтримки миколаївського міського голови Олександра Сєнкевича та Агенції розвитку Миколаєва.

Інформаційна підтримка: Move in movie.

Рубрика: Новини
Facebook
Telegram
Twitter