МЕДІА

0

КНИЖКИ • ЛЮДИ • МІСТА

Call the War а War: Російські злочини проти медіа в Україні

31 березня о 12:30 у Львові відкриється виставка «Call the War а War: Російські злочини проти медіа в Україні з 24 лютого, 2022»

Виставка відкриється на площі Ринок, 32 (навпроти Медіацентру) і триватиме до 3 квітня. Проєкт покликаний розповісти про журналістів, які загинули, опинились у полоні або зазнали переслідувань внаслідок повномасштабної війни, яку Росія розв’язала проти України. Це вияв солідарності з медійниками та медійницями, які продовжують працювати попри небезпеку.

Чому журналісти та журналістки важливі? Світ не дізнався би про російські злочини проти людяності під призмою «денацифікації» у Маріуполі, якби фотографи Євген Малолєтка та Мстислав Чернов, ризикуючи життям, не задокументували знищення міста і цивільних мешканців. Саме це роблять усі незалежні журналісти та медіа: попри загрозу власному життю, продовжують виконувати професійний обов’язок — доносити правду.

Світ має усвідомити, що росія — агресор. Тому закордонним журналістам та медіа критично важливо говорити про воєнні злочини проти України та називати речі своїми іменами: війну росії проти України саме війною, а не «кризою», «конфліктом» чи «військовою операцією».

 

Читайте також: Географія війни в Україні: очима митців
Маріуполь у вогні: очима художників і поетів
Композитори Роман Григорів та Ілля Разумейко написали пʼєсу «Маріуполь»

 

З 24 лютого під час війни в Україні загинуло 5 журналістів, ще 9 отримали поранення, 1 зник безвісти та 2 перебуває в полоні (за інформацією Інституту Масової Інформації станом на 28 березня). Окрім того, правозахисні організації продовжують фіксувати випадки викрадень, погроз і катувань журналістів, які висвітлюють злочини російських окупантів у нашій державі. Ці методи агресора нагадують дії росії на тимчасово окупованих територіях України на сході та в Криму, де після 2014 року зникли всі незалежні медіа, а журналісти, які наважувалися говорити правду, опинялись у полоні або в російських в’язницях.

Акредитація на подію

 

Виставка відбудеться за підтримки ГО «Український осередок Міжнародного ПЕН-клубу», ГО «Львівський медіафорум», ГО «Інститут Масової Інформації», Ukraine Media Center, Львівської міської ради та Премії імені Георгія Ґонґадзе.

 

 

Читайте також: Мінцифри запустило NFT-музей війни
The Washington Post опублікував ілюстрації української художниці про війну
Оксана Забужко виступила перед Європарламентом

 

Зображення на головній: Pen Ukraine

Рубрика: Новини
Facebook
Telegram
Twitter