У місті-привиді Прип’ять презентували колекційну платівку «Звуки Чорнобиля». Платівка має обмежений тираж в 500 примірників, вініл, що світиться у темряві, обкладинку з доданою реальністю, на якій, за допомогою мобільного додатку CHRNBL, портрети музикантів оживають та розповідають про написані пісні.
В основі кожної композиції проєкту «Звуки Чорнобиля» / Sounds of Chornobyl закладені характерні для Зони відчуження звуки: тріск дозиметра, скрип оглядового колеса, шум рудого лісу, відлуння, гуркіт течії, навіть, звуки з середини Чорнобильської АЕС.
Автор проєкту Валерій Коршунов:
Весь прибуток із продажу платівок піде на допомогу ліквідаторам та постраждалим внаслідок аварії на ЧАЕС за допомогою нового сервісу HELP CHORNOBYL. Адже, Звуки Чорнобиля — перш за все, соціальний проєкт, створений з метою культурного переосмислення трагедії в минулому й подолання її наслідків у майбутньому. Це сучасне переосмислення відомої катастрофи музикантами, які з різних боків розповідають історії Чорнобильської катастрофи, що торкнулась мільйонів людей по всьому світу».
Читайте також: У Києві триває Бієнале Цифрового та Медіа Мистецтва
Також у Прип’яті презентували продовження проєкту. В новому сезоні Sounds of Chornobyl. Radiation українські електронні музиканти Woo York, Voin Oruwu, Na Nich, Zavoloka теж напишуть музичні композиції для проєкту та відіграють живі виступи у Зоні відчуження, які будуть презентовані на YouTube у найближчі два тижні.
Прослухати альбом можна у вільному доступі на платформах Spotify, Apple Music і Youtube Music.
Другий альбом проєкту Sounds of Chоrnobyl. vol. 2: Radiation презентуватимуть найближчим часом.
Через творчість різноманітних талановитих музикантів цей проєкт допомагає по-іншому подивитися на історію Чорнобильської катастрофи.
Електронні музиканти проєкту Sounds of Chornobyl у 2021 році — перш за все композитори, які самостійно пишуть, а тоді виконують свою музику наживо, граючи на сучасних модульних синтезаторах. Виступ кожного артиста проєкту Sounds of Chornobyl. Radiation запрошує в атмосферну годинну подорож Зоною Відчуження у супроводі музики зі Звуками Чорнобиля та сучасної 3D графіки.
Виступають артисти в тематичних місцях, ретельно підібраних для кожного музиканта. Зйомка, крім звичайних камер, відбувалась за допомогою унікальних швидкісних дронів ZBROY.
Про проєкт
- Проєкт «Звуки Чорнобиля» було розпочато громадським та культурним діячем Валерієм Коршуновим у 2018 році. У 2019-му році найвідоміший бітбоксер світу та хедлайнер ATLAS WEEKEND 2019 — Dub FX відвідав Зону Відчуження, де створив та записав пісню про Чорнобиль.
- У 2020-му році відбулось залучення нових міжнародних та українських артистів, які створили пісні та перший альбом «Звуки Чорнобиля».
- У 2021 році, проєкт продовжується, але вже з залученням електронних музикантів, які також пишуть нові композиції та мають живі виступи у Зоні відчуження, які ми побачимо у супроводі 3D-графіки на Youtube.
Про створення проєкту зняли документальну стрічку, яку презентували на каналі «Телебачення Торонто» напередодні роковин аварії 2021 року:
Проєкт реалізується за підтримки Українського культурного фонду, Державного агентства України з управління зоною відчуження, Центру організаційно-технічного та інформаційного забезпечення УЗВ та за сприяння Міністерства культури та інформаційної політики України, Національного Музею Чорнобиль, МГО «Центр ПРИПЯТЬ.ком», МГО «Європейський Інститут Чорнобиля» та проєкту ARTEFACT.
Читайте також: Вийшов музичний альбом «Стус: Перехожий»
Фото надані проєктом