fbpx
ТИКТОР
МЕДІА

0

/
/
У Києві триває Бієнале Цифрового та Медіа Мистецтва

У Києві триває Бієнале Цифрового та Медіа Мистецтва

На 700 м² медіагалереї ARTAREA представлені 50 інсталяцій — від класичних до найновітніших: аудіовізуальні, відеоарт, кінетичні-, VR- та NFT-експонати.
bienale cov - У Києві триває Бієнале Цифрового та Медіа Мистецтва
Share on facebook
Facebook
Share on telegram
Telegram
Share on twitter
Twitter

Головна тема першої Української Бієнале Цифрового та Медіа Мистецтва — «30 років Свободи». Експонуються роботи художників із 15 країн: Іспанії, Франції, Італії, Великої Британії, Нідерландів, Німеччини, Португалії, Шотландії, Румунії, Ірану, Канади, Японії, Тайваню, Південної Кореї, Сінгапуру та України.  Триватиме Бієнале до 30 жовтня.

 

Валерій Коршунов, український куратор Бієнале:

«30 років свободи» — тема першої Української Бієнале Цифрового Медіа Мистецтва, що осмислює стан незалежності українців та феномен свободи людини в еру постковіду. Через сучасні роботи міжнародних митців ми презентуємо погляд зсередини — з України та ззовні, через залучення міжнародних митців, міжнародного куратора та інтернаціональної програми.

 

Юрій Лех, міжнародний куратор:

Сучасне діджитал-мистецтво широко представлене. Ми обрали найкращі експонати, що якнайінформативніше та якомога ширше познайомлять із сучасним цифровим мистецтвом зі всього світу.

 

bienale 4 1024x683 - У Києві триває Бієнале Цифрового та Медіа Мистецтва

 

Читайте також: 22 жовтня в Києві відбудеться перформанс «EXTER.Live»

 

На першому поверсі експозиції представлена масштабна відеопроєкція, на якій представлені відеоарт міжнародних митців, окремо представлена зона з VR експонатами, та відеороботи українських митців, проєктна інсталяція Marie-France Giraudon.

На другому поверсі розташовані 7 кімнат з інсталяціями міжнародних художників, які митці презентували особисто, серед них експонується композиція Олега Харча «Велкам Ілон Маск», інтерактивна інсталяція INCREMENTAL GOD румунських художників та інші.

 

bienale3 1024x768 - У Києві триває Бієнале Цифрового та Медіа Мистецтва

 

Адольфо Санчес, іспанський митець, представив проєкт Siamesse:

Твір Siamesse був створений групою митців, що працювали в різних напрямах — аудіовізуальна інсталяція, програмування тощо. Ти вказуєш свої біометричні дані — вагу, зріст, вік, і програма створює ваше аудіовізуальне альтер его, яке ви бачите та чуєте на екрані в обмін на ваші персональні дані. Це про наш сучасний діджитальний світ, в якому ми обмінюємо наші особисті дані, створюючи свого діджительного двійника в мережі.

 

Свій NFT-експонат презентував Соліман Лопес, іспанський художник, директор ESAT LAB:

У проєкті «30 років свободи» я представив свою роботу Olea. Це назва криптовалюти, код якої зашифрований у нашій ДНК. Ця молекула закапсульована в оливковій олії. У такий спосіб я зміг поєднати два світи — блокчейн і те, що існує як початкова матерія. Це — аудіовізуальна інсталяція, але краще її один раз побачити, ніж багато — почути.

 

З повною програмою офлайн- та онлайнподій, у якій заплановані кураторські екскурсії, нетворкінг-події, конференція та аудіовізуальні перформанси, можна ознайомитись на сайті та в соцмережах.

 

bienale 2 768x1024 - У Києві триває Бієнале Цифрового та Медіа Мистецтва

 

Завдяки підтримці Українського культурного фонду, посольства Королівства Іспанії в Україні та Іспанської Агенції з розвитку (AECID) вхід для всіх відвідувачів — безкоштовний.

Відвідати Українське Бієнале Цифрового та Медіа Мистецтва можна щодня з 12:00 до 20:00, у культурно-мистецькому комплексі ARTAREA (вул. Софіївська, 11–15). Щодня о 13:00, 15:00, 17:00, 18:00, 19:00, 20:00 екскурсія виставкою у супроводі медіаторів.

 

Читайте також: У Києві відкрили виставку українського футуризму ФУТУРОМАРЕННЯ

 

Фото з відкриття Бієнале надані організаторами

Мар'яна Хемій

Коментарі

Т
Книжки • Люди • Міста
bienale cov 150x150 - У Києві триває Бієнале Цифрового та Медіа Мистецтва
У Києві триває Бієнале Цифрового та Медіа Мистецтва
Поділитися в:
Share on facebook
Facebook
Share on telegram
Telegram
Share on twitter
Twitter