Після перемоги на Євробаченні Kalush Orchestra опублікували нове відео на пісню «Стефанія», яке фільмували у містах, що зазнали руйнувань через свавілля російського війська.
Зйомки проходили на Київщині: у Бучі, Бородянці, Гостомелі та Ірпені, у Києві, а також у Львові упродовж трьох днів укінці квітня 2022 року.
За першу добу відео на новоствореному ютуб-каналі Kalush Orchestra зібрало 6 мільйонів переглядів. До слова, виступ гурту у фіналі Євробачення переглянули понад 13 мільйонів, а на Spotify пісня набрала понад 12,5 млн прослуховувань, повідомляють у Forbes.
«Я присвятив цю пісню матері, і коли почалася війна, пісня набула багатьох нових значень. Хоча в ній немає жодного слова про війну, багато людей почали пов’язувати її з матір’ю-Україною. Навіть більше, кажуть, що вона — гімн війни. Та, якщо “Стефанія” зараз гімн війни, я хотів би, щоб вона стала гімном нашої перемоги!», — зазначив лідер гурту Олег Псюк в описі до відео.
Читайте також: 10 цікавих фактів про Євробачення
Стефанія — ім’я матері соліста гурту Олега Псюка, тому й у відео центральним образом є материнський: жінки-військові, які рятують дітей, матері, які забавляють дітей в прихистках для вимушених переселенців, а ще Україна, яку болить кожна рана її дітей.
«Стоїш в Ірпені в оточенні машин, доля господарів яких незрозуміла, — розповідає режисер кліпу Максим Ксьонда. — Нашою метою було не допустити того, щоби це замовчувалося. Ми хотіли, щоб люди побачили кліп та зрозуміли: це поруч, а не десь далеко і їх не стосується».
Зйомки видалися складними не тільки через особливості воєнного часу: обмеження в пересуванні та труднощі у пошуку безпечних ділянок, комендантську годину, логістичні особливості, а й через емоційну складову, адже у зйомках брали участь не тільки актори, а й звичайні люди, на долю яких цієї весни випало забагато болю.
На Київщині знімальну групу супроводжували бійці Тероборони, які вказували на очищені від мін місця. У Києві фільмували в зруйнованому ракетами ТРЦ «Ретровіль»
Є у кліпі й чимало пронизливих кадрів зі Львова, міста, яке стало прихистком для тих, чий дім відібрала війна: із залізничного вокзалу, Янівського цвинтаря (поховання Січових стрільців), притулку для вимушених переселенців та із церкви святого Андрія.
Слухайте також плейлист пісень війни
Єдиною яскравою деталлю похмурого воєнного відео є рожева панама соліста Kalush Orchestra Олега Псюка. Оригінальна панама виконавця створена брендом Shkoura з овечої вовни ручної роботи. Екологічне виробництво розташоване у Карпатах.