МЕДІА

0

КНИЖКИ • ЛЮДИ • МІСТА

На Венеційському кінофестивалі влаштують прем’єру нової стрічки Антоніо Лукіча

Другий фільм творця ліричного «Мої думки тихі» — емоційна сімейна історія «Люксембург, Люксембург»

Фільм представлять у конкурсній програмі «Горизонти» 79-го Венеційського міжнародного кінофестивалю, який проходитиме з 31 серпня по 10 вересня 2022 року.

У фабулі кіно — історія братів-близнюків, які заплуталися у власному житті. І воно тільки ускладнилося з появою батька, якого не бачили багато років. У головних ролях: Раміл та Аміл Насірови, добре відомі реп-виконавці гурту «Курган і Agregat».

«У часи війни важко оцінити важливість потрапляння фільму в офіційну програму на фестиваль класу А — такий, як Венеційський. Так, це малесенька перемога — адже нашу культуру визнають. Так, наш прапор і наша країна будуть представлені на форумі, гідному, наприклад, Ліги Чемпіонів або Чемпіонату Світу — тільки в кіно.

Чи важливо це для суспільства? Я не соціальний аналітик і не можу цього передбачити. Ми робили цей фільм самовіддано для наших людей і мріємо про те, щоб якомога більше наших людей змогли його подивитись в наших кінотеатрах та отримати емоцію. А фестивалі — це хороший початок цієї подорожі фільму, який з часом буде жити своє окреме життя, за що ми їм дуже вдячні.

У мирні часи це могло б запаморочити голову та змусити пишатись, а зараз це, скоріше, привід бути почутим, бодай у колі кіноіндустрії та прихильників кіно у всьому світі. Почутим мовою цікавого кіно та актуальних тем сьогодення та майбутнього», — розповів режисер фільму Антоніо Лукіч.

Стрічка отримала запрошення на участь у кінофестивалі ще до того, як була завершена, за кілька днів до початку повномасштабного вторгнення росії в Україну. Тож прем’єра на престижному міжнародному кіномайданчику була на грані зриву.

«За кілька днів до початку повномасштабної війни надійшов лист про те, що наш фільм відібрано до Венеційського кінофестивалю. Це була велика радість, але після 24 лютого постало питання — як встигнути закінчити фільм? Багато хто поїхав із країни, хтось був на фронті, команда була буквально розкидана по Україні та за її межами.

Завдяки тому, що ЗСУ звільнили Київську область, частина команди та режисер змогли повернутися до Києва і продовжити роботу. Ми все ж таки встигли, і зараз маємо честь представляти Україну на міжнародній кіноарені та зможемо говорити про війну з росією за допомогою культурної дипломатії», — зазначають продюсери фільму Анна та Володимир Яценки.

Рубрика: Новини
Facebook
Telegram
Twitter