МЕДІА

0

КНИЖКИ • ЛЮДИ • МІСТА

Відомі переможці кіно- та фотоконкурсів Карпатського гірського міжнародного кінофестивалю CMIFF 2022

Церемонія нагородження відбулася в Закарпатському академічному обласному театрі ляльок «БАВКА»

Приз журі за найкращий фільм документального повнометражного конкурсу фестивалю отримала стрічка «Відлюдник із Трейга» режисерки Ліззі Маккензі (Великобританія, 2021).

Приз за найкращий документальний короткометражний фільм фестивалю отримала стрічка «Минуле Майбутнє Гора» режисерки Марії Лук’янчук (Україна, 2021).

Спеціальну відзнаку журі отримують фільми «Плай» режисерки Єви Джишиашвілі (Україна, 2021) та фільм «БЕРГ» режисерки Йоке Олтаар (Нідерланди, Словенія, 2021).

Члени журі:

  • Алекс Малишенко, кіножурналіст, програмер та сммник, співорганізатор кінофестивалю «Миколайчук OPEN» у Чернівцях та фестивалю українського кіно у Миколаєві «Тактична пауза». До цього два роки поспіль був програмним координатором Docudays UA. Пише для видань lb.ua, Moviegram, L’Officiel Hommes та інших. Працював із фільмами «Носоріг», «Стоп-Земля», «Щоденник нареченої Христа» та іншими.
  • Андрій Литвиненко, режисер за освітою, автор ідеї одного з перших альманахів документального кіно про чемпіонат Європи в Україні, «Поза Євро» 2012. Один з українських продюсерів документального фільму «Процес. Українська держава проти Олега Сенцова» (2016). Також створив низку короткометражних документальних фільмів та брав участь у створенні освітніх програм для документалістів.
  • Надія Парфан, українська кінорежисерка, продюсерка, кураторка культурних проєктів, співзасновниця Міжнародного фестивалю кіно та урбаністики «86» у Славутичі, онлайн-кінотеатру Такфлікс, продюсерка фестивалю «7+7». Режисерка фільмів «Співає Івано-Франківськтеплокомунунерго», «Жінки, що грають в ігри» (2021), режисерка та сценаристка мінісеріалу «Заново» (2021).
  • Олексій Гладушевський, генеральний продюсер першого офлайн-кінофестивалю прем’єрних українських фільмів «Миколайчук OPEN» у Чернівцях (2022). Має досвід більш ніж 15 років у створенні контенту для телебачення та кіно. У 2019 році був призначений генеральним директором «Нового каналу», став керівником багатьох популярних документальних та розважальних телепроєктів. З 2019 — співзасновник кінокомпанії «Ріал Пікчерс». Автор та продюсер короткометражних та повнометражних документальних та художніх фільмів.

 

Глядачі обирали стрічку шляхом голосування під час кінофестивалю. Найбільше голосів здобув документальний фільм «Вільна людина. Проща» (Україна, 2022) режисера Сергія Дмитренка. 

Серед 757 світлин у фотоконкурсі «Природа зцілює» журі обрали три найкращі фото, ще одну світлину обрали гості кінофестивалю. Переможцями стали

  • у номінації «Пейзаж (ландшафти та ліси Карпат)» — Роман Дунець,
Роман Дунець
  • у номінації «Дика природа (тварини, рослини та гриби)» — Сергій Зисько,
Сергій Зисько
  • у номінації «Нічна фотографія (пейзаж або астрофотографія)» — Сергій Криниця,
Сергій Криниця
  • «Приз глядацьких симпатій» — Артур Абрамів.
Артур Абрамів

Члени журі:

▪️ Сергій Денисенко, ужгородський фотограф, організатор «Фото патріота» та численних фотоактивностей Ужгорода та Закарпаття,
▪️ Сергій Гудак, ужгородський репортажний фотограф, фотокореспондент УКРІНФОРМ,

▪️ Павло Товтин, ужгородський репортажний та весільний фотограф, спеціаліст з астрофотографії,
▪️ Лариса Липкань, відома ужгородка, церемонімейстерка, телевізійна ведуча та журналістка видання Varosh,
▪️ Ганна Кузьо, представниця Франкфуртського зоологічного товариства.

Конкурс організував CMIFF спільно з Франкфуртським зоологічним товариством (ФЗТ).

 

На чільній світлині (зліва направо): співорганізатор фестивалю Дмитро Грешко, члени журі кіноконкурсу Андрій Литвиненко, Олексій Гладушевський, Алекс Малишенко, Надія Парфан. Фото Євгена Медовника

Рубрика: Новини
Facebook
Telegram
Twitter