МЕДІА

0

КНИЖКИ • ЛЮДИ • МІСТА

У Луцьку почали роботу над найбільшою картиною у світі

У луцькому Музеї сучасного українського мистецтва Корсаків (МСУМК) стартував проєкт «КОСМОГОНІЯ», в межах якого планують створити найбільшу картину світу

12 листопада в Луцькому МСУМК відбулося відкриття проєкту та мистецька акція «Народження народження», яка дала старт проєкту «КОСМОГОНІЯ». Висота новоствореної картини сягне 10 м, а ширина — 200 м, тобто її площа складатиме 2 000 м2. Вона буде сформована орієнтовно із 300 фрагментів, кожен із яких одночасно буде самостійним артоб’єктом. Цю роботу впродовж півтора року буде створювати український художник Петро Антип.

Назва проєкту — «КОСМОГОНІЯ» — походить від грецького слова «народження». Перформанс стане переосмисленням зображення історії від Великого вибуху до сьогодення та рефлексією про розвиток людства і сучасної Людини.

«Історія залишає тільки перших. Тож якщо ми вперше щось зробимо, це залишиться в історії. І це стане потягом, який буде тягнути все наше мистецтво на світовий рівень. Адже сучасне українське мистецтво є, і має високу якість. Єдина проблема в тому, що про нього мало хто знає», — розповідає Віктор Корсак, куратор проєкту «КОСМОГОНІЯ» і фундатор МСУМК.

Сьогодні російська пропаганда поширює дегуманізуючі антиукраїнські меседжі та буквально краде українську культуру, особливо після низки військових успіхів України. За таких умов вкрай важливо показувати українські культурні досягнення, здобутки культурного фронту.

«Кажуть, із музею у Херсоні росіяни вивезли п’ятнадцять тисяч картин. Вони грабують нашу історію. Величезну частину колекцій їхнього Ермітажу, Пушкінського музею складають твори, вивезені з України за останні 300 років. І, якщо забрати їх назад, то вже не буде того Ермітажу», — впевнений Петро Антип. У 2014 році художнику довелось покинути рідну Горлівку Донецької області. Сьогодні він живе і творить у Луцьку.

Впродовж 18 місяців, паралельно зі створенням найбільшого полотна у світі, в луцькому МСУМК відбуватимуться різноманітні заходи, пов’язані з тематикою «КОСМОГОНІЇ»: мистецькі акції, майстер-класи, лекції, наукові форуми, конференції тощо. Також важливою складовою проєкту є те, що відвідувачі Музею стануть свідками найтривалішого у світі перформансу. Мистецьке дійство Петра Антипа триватиме понад 3000 годин.

Музей сучасного українського мистецтва Корсаків створений із метою розвитку духовності нації та пропагування українського мистецтва у світі. У музеї представлено роботи понад 100 видатних митців (більш як 1000 артоб’єктів). Живопис, графіка, скульптура, інсталяція, відеоарт — тут зібрана колекція творів мистецтва найкращих українських авторів XX–XXI століть.

Представники музею від імені МСУМК постійно підтримують українських волонтерів, ініціюють власні проєкти (наприклад, марафон «АРТ-БАТАЛЬЙОН» — мистецький марафон, який триватиме аж до перемоги України. Він включає щоденні концерти, літературні зустрічі, вистави, перформанси, майстер-класи). Уже провели понад 100 заходів.

Завдяки старту проєкту «КОСМОГОНІЯ» Музей Корсаків розширюється ще на 5000 м2. Загальна площа складе 12 500 м2. Автори проєкту переконані, що цей задум буде вагомим доробком і сприятиме приєднанню Луцька та України в цілому до когорти найвідоміших глобальних туристичних локацій.

У майбутньому розглядають можливість тимчасового експонування фрагментів полотна в музеях Європи та світу.

Рубрика: Новини
Facebook
Telegram
Twitter