fbpx
ТИКТОР
МЕДІА

0

/
/
У Києві відбудеться п’ятий Bouquet Kyiv Stage 2022

У Києві відбудеться п’ятий Bouquet Kyiv Stage 2022

5–7 серпня на території заповідника «Софія Київська» вп’яте проходитиме фестиваль високого мистецтва Bouquet Kyiv Stage. Тема цьогорічного фестивалю — «Заради життя»
bouquet kyiv stage cover - У Києві відбудеться п’ятий Bouquet Kyiv Stage 2022
Share on facebook
Facebook
Share on telegram
Telegram
Share on twitter
Twitter

«Заради життя наші сміливі воїни боронять Україну, наражаючи себе на смертельну небезпеку. Заради життя кожен українець чи українка сьогодні теж стали воїнами — на своїх фронтах. Заради життя і нашої незламної сили духу ми, попри все, проводимо фестиваль Bouquet Kyiv Stage як подяку всім нашим захисникам і захисницям. Це наш крок до Перемоги!» говорять про Bouquet Kyiv Stage 2022 його організатори команда культурного центру Дом «Майстер Клас».

Цього року фестиваль проходитиме у більш стриманому форматі воєнного часу й з урахуванням необхідних заходів безпеки: події відбуватимуться не на відкритій сцені, а в Софійському соборі, Хлібні, Золотих воротах та під Ясенем.

Bouquet Kyiv Stage 2022 складатиметься з музичної, виставкової, екскурсійної та кінопрограми. Під ясенем відбудуться дискусійні панелі: філософська, літературна, мистецька. На думку організаторів, під час війни проведення фестивалю особливо важливе — заради укріплення нашої сили духу, віри в перемогу, заради життя зараз та після нашої перемоги.

Три дні фестивалю об’єднають митців, чиї програми, сповнені індивідуальних відчуттів та рефлексій, народилися й зросли у ці воєнні місяці.

Програма фестивалю 

Музична програма

Три дні та три простори фестивалю об’єднають музикантів, чиї програми, сповнені індивідуальних відчуттів та рефлексій, народилися і зросли у ці воєнні місяці.

Три концерти відбудуться в Софії Київській: жіночий вокал, симфонічна музика, хоровий спів представлять світські та сакральні виміри молитовного. Твори, що увійшли до програм, належать переважно українським авторам.

Три концерти звучатимуть у «Хлібні». Це зустріч із витонченою делікатністю камерного музикування. Звернення до творчості цьогорічних ювілярів — композиторів Євгена Станковича, Валентина Сильвестрова, Вікторії Польової — дозволить відчути їхню музику крізь новий досвід пережитого в ці місяці. У поєднанні різних епох — від бароко до сьогодення — слухачі матимуть змогу відчути продовження життя крізь часи.

Три вечірні концерти у Золотих воротах, за словами організаторів, — це вільний подих живого міста, огорнутого вечірнім джазом та електронікою.

Виставкова програма

Цього року візуальна програма фестивалю буде представлена наступними експозиціями:

«Війна» — фотовиставка Олександра Глядєлова. Документальні фото, що були зроблені автором у період із лютого по травень у Києві, Бучі, Ірпені, Бородянці, Гостомелі, Мощуні, Чернігові, Харкові, Малій Рогані, Чугуєві, Запоріжжі, Краматорську.

«Воїни Світу — Воїни Світла» — відео- та фотопортрети іноземних легіонерів-добровольців, які захищають Україну проти російських окупантів.

«Заради Життя» — фотовиставка Єлизавети Клюзко. Світлини українських жінок, майбутніх мам, які виношують своїх дітей під час війни. Проростання надії й нового життя крізь руйнації війни.

Під Ясенем

«Темою першого фестивалю Bouquet Kyiv Stage була «Звуки Міста». Навколо і всередині нас звучить не просто сукупність хвиль різних частот, а звуки Музики, з якою ми жили, раділи та сумували, любили та переживали у нашому рідному Києві.

Нині у Місті з’явилися інші звуки. Звуки болю, страждань та ненависті.

Як і чому це можливо в сучасному світі, говоритимемо у дворі Софії, під 200-річним Ясенем із філософами, істориками та культурологами», — йдеться на сайті.

Екскурсійна програма

«Як тільки із шумного напруженого міста потрапляєш у простір Софії, відразу відчуваєш спокій, умиротворення та захищеність. Безцінні відчуття у наш час. Уже п’ятий рік поспіль ми проводимо Bouquqet Kyiv Stage в цьому чарівному зцілюючому просторі, але щоразу відкриваємо Софію заново, знаходимо нові змісти, факти, таємниці», — зазначено на сайті.

Організатори запрошують на екскурсію Софіївським собором, Золотими Воротами та Будинком митрополита.

Читайте також дискусію, що відбулася на минулому фестивалі Нонфікшн, який читають: пояснити чи спростити

Організатори наголошують, що будуть дотримані усі правила безпеки. У випадку оголошення повітряної тривоги, події будуть призупинені до її відбою. Гостей події запросять перейти в безпечне укриття на території «Софії Київської», або ж спуститися у метрополітен на Золотих Воротах.

Вхід на фестиваль традиційно є безкоштовним, потрібно лише сплатити вхідний квиток на територію «Софії Київської» чи «Золотих воріт». Також цьогоріч обов’язковою є попередня реєстрація на всі події.

Мар'яна Хемій

Коментарі

Т
Книжки • Люди • Міста
bouquet kyiv stage cover 150x150 - У Києві відбудеться п’ятий Bouquet Kyiv Stage 2022
У Києві відбудеться п’ятий Bouquet Kyiv Stage 2022
Поділитися в:
Share on facebook
Facebook
Share on telegram
Telegram
Share on twitter
Twitter