Розповідаємо, які події відбудуться онлайн і наживо в Києві, Львові, Одесі, Вінниці, Луцьку й Івано-Франківську впродовж наступних двох тижнів.
Онлайн
Коли: 26 грудня о 16:00
Що: Римма Зюбіна. Історії про інфогігієну
Де: Facebook
Серія розмов із відомими українцями про інформаційну гігієну та її роль у щоденному житті триває.
Гостя зустрічі: Римма Зюбіна, українська акторка, телеведуча та громадська активістка. Модеруватиме розмову Ірина Славінська — виконавча продюсерка та ведуча «Радіо Культура», письменниця.
Трансляція відбудеться на сторінках співорганізаторів події: «Української бібліотечної асоціація», «Аналізуй», «Як не стати овочем» та «EdCamp».
Організатор: ініціатива з інфогігієни «Як не стати овочем».
Захід проводиться за підтримки Посольства США в Україні.
Вхід вільний
Коли: 27 грудня о 19:00
Що: онлайн-лекція «Середні віки в Україні: як це працювало?» Євгена Синиці
Де: Facebook
Середньовіччя — один із найбільш популярних періодів історії. Фортеці, лицарі, королі — все це часто стає частиною сюжету фільмів, книжок та ігор. Але насправді середньовіччя дуже різниться залежно від географії.
На лекції «Середні віки в Україні: як це працювало?» історик Євген Синиця розповість про роди, племена та їхні союзи крізь призму археології, «племінні княжіння» склавинів, економіку, адміністрування, ідеологію та релігію, освіту і культуру.
Євген Синиця — кандидат історичних наук, викладач КНУ ім. Тараса Шевченка, археолог-славіст зі стажем понад 20 років та учасник багатьох освітніх і науково-популярних проєктів.
Вхід: вільний донат.
Щоб отримати доступ, задонатьте будь-яку суму на банку або PayPal організаторів (реквізити на сайті), та надішліть скріншот організаторам.
Усі зібрані кошти спрямують на допомогу ЗСУ.
Коли: 29 грудня о 17:00
Що: Повітряна війна і література: онлайн-презентація книжки В.Ґ. Зебальда
Де: Facebook
У січні 2023 видавництво ist publishing видасть книжку В.Ґ. Зебальда «Повітряна війна і література», яка також відкриває нову серію видань про війну та культуру — warning books.
Центральним сюжетом, з яким працює Зебальд у збірці, є килимові бомбардування німецьких міст під час Другої світової війни та ледь помітний відбиток цих подій у німецькій літературі.
Учасники розмови: видавець Павло Швед, архітекторка й урбаністка Олександра Нарижна (ГО «Міські реформи»), художник Андрій Рачинський. Модеруватиме головний редактор видавництва ist publishing Борис Філоненко. Розмовлятимуть про доробок Зебальда і досвіди зруйнованих міст через професійні оптики учасників і учасниці розмови.
Вхід вільний
Київ
Коли: 26 грудня о 18:00
Що: концерт гурту Ukie’z
Де: Docker-G Pub (вул. Ігорівська, 13/5)
Українська формація Ukie’z / Юкіз — це творче, музичне дзеркало, у якому можна побачити і почути альтернативне минуле України. Ukie’z — не лише музична імпреза, але й казкова експедиція у світ іншої музичної реальності. Альтернативної реальності, у якій український фольк ніколи не був ізольований від великого трансатлантичного світу довгою московською окупацією. Мандрівка у світ де українська традиція безперервно розгорталася і розвивалася у світовому контексті.
Квиток: від 275 грн
Коли: 27 грудня о 18:00 – 19:30
Що: показ вистави «Дівчина з Хірошіми, яку лякає грім»
Де: Центр Леся Курбаса (вул. Володимирська, 23В)
Вистава «Дівчина з Хірошіми, яку лякає грім» — світла, хоч і наповнена смутком, історія дівчини Міцуе, яка дивом вижила після бомбардування Хірошіми.
Організатори запрошують дізнатися про те, як кохання може врятувати людину з найглибшої безодні й найтемнішого мороку.
Вистава створена на основі п’єси японського драматурга Хісаші Іноуе «Життя з батьком». Рідкісна для української сцени японська драматургія в поєднанні із візуальним «театром художника» занурять глядача у світ витонченої простоти.
Музику під час показу виконуватимуть наживо, адже вона створена спеціально для проєкту однією з найцікавіших sound-дизайнерок України Яною Шлябанською.
Режисер та сценограф: Богдан Поліщук.
Квиток: 250 грн
Подія у Facebook
Коли: 28 грудня о 18:00
Що: концерт «Contra spem spero!» з Мирославою Которович (скрипка) та Олегом Безбородьком (фортепіано)
Де: Національний заповідник «Софія Київська» (вул. Володимирська, 24)
У Хлібні Національного заповідника «Софія Київська» виступить Мирослава Которович і Олег Безбородько. У програмі — композиції Валентина Сильвестрова, Франца Шуберта, Олега Безбородька та Юрія Іщенка.
Мирослава Которович — іменита сучасних українська скрипалька, викладачка Національної музичної академії України ім. П.І.Чайковського. Грала на кращих концертних майданчиках світу разом з такими оркестрами як «Київська Камерата», «Кремерата Балтика»; засновниця камерного ансамблю «Артехатта».
Олег Безбородько — сучасний український композитор, піаніст, педагог. Член Національної спілки композиторів України, Американської спілки композиторів, авторів і видавців (ASCAP).
Квиток: 200 грн
Подія у Facebook
Коли: 28 грудня о 18:30
Що: концерт Jazzy Girls
Де: Squat 17b (вул. Терещенківська, 17Б)
Squat 17b запрошує на новорічний джаз від запальної команди «Jazzi Girls», які занурять гостей в атмосферу свята завдяки різдвяним мотивам.
Виконують:
- Майовецька Анна — вокал
- Майовецька Юлія — вокал
- Марі Жигінас — вокал
- Олексій Кравченко — піаніно
- Олексій Філіппенков — контрабас
- Григорій Паршин — саксофон
- Павло Галицький — барабани
- Юрій Бікбаєв — гітара
Вхід: вільний донат. Усі гроші перекажуть у фонд допомоги онкохворим дітям «Krab».
Подія у Facebook
Коли: 29 грудня о 18:00
Що: поетично-музична імпреза Whiteout із Павлом Коробчуком
Де: простір ПЕН (вул. Лук’янівська, 14а)
29 грудня о 18:00 у просторі ПЕН у Києві відбудеться десята подія на підтримку Збройних сил України. Поетично-музична імпреза Whiteout стане унікальної подією, оскільки вперше за 15 років письменник, перекладач і музикант Павло Коробчук публічно виконає власні пісні та презентує новий музичний альбом «Червонозем».
У рамках цієї події ми підтримуємо Сергія Коробчука (брата Павла Коробчука), старшого сержанта 80-ої окремої десантно-штурмової бригади, який збирає гроші на ремонт пошкодженої техніки.
Вхід: вільний донат на картку або під час події.
Обов’язкова реєстрація. Підтвердження реєстрації надійде всім зареєстрованим учасникам в окремому листі від організаторів.
Мета «Інтелектуальних вечорів у просторі ПЕН» — повернути офлайн-події у культурне життя столиці, а також підтримати волонтерські ініціативи, які збирають кошти на потреби українських захисників і захисниць.
Організатор заходу — PEN Ukraine у партнерстві з Kyiv-Mohyla Business School [kmbs] та Національним університетом «Києво-Могилянська академія».
Коли: 29 грудня о 18:00
Що: різдвяна музика Френка Сінатри у Caribbean Club
Де: Caribbean Club (вул. Симона Петлюри, 4)
29 грудня Caribbean Club запрошує на різдвяну музику Френка Сінатри у виконанні колективу Bobeen 4tet feat P Pigura.
На сцені виступлять п’ять талановитих музикантів:
- Павло Пігура — вокал
- Родіон Іванов — клавішні
- Сергій Клюєнко — контрабас
- Олег Марков — барабани
- Дмитро Александров — саксофон
Квиток: від 290 грн
Подія у Facebook
Коли: 2 січня о 18:00
Що: вечір Леся Подерв’янського в Києві
Де: Жовтневий палац (Алея Героїв Небесної Сотні, 1)
2-го січня у Києві відбудеться яскравий концерт культового класика Леся Подерв’янського. Прозвучать невмирущі п’єси Леся, улюблені тексти та новітні оповідання.
Частину прибутку передадуть захисникам на лінії фронту.
Квиток: від 450 грн
Подія у Facebook
Коли: 3 січня о 19:00
Що: презентація книжки Ольги Малюти «Плідна праця»
Де: БарменДиктат (вул. Хрещатик, 44)
Видавництво «Віхола» запрошує на презентацію книжки ембріологині Ольги Малюти «Плідна праця. Хроніки зародження життя у пробірці».
Розмовлятимуть про те, що відбувається за дверима лабораторії, де відбувається штучне запліднення й до чого варто готуватися людям, які вирішать долати цей шлях. А ще про те, як рахувати сперматозоїди, аутсорс ембріологів тощо.
Модеруватиме розмову лікарка та медична блогерка Наталія Лелюх.
Вхід вільний
Подія у Facebook
Коли: 7 січня о 18:00
Що: ТНМК. Теплий акустичний різдвяний вертеп
Де: Caribbean Club (вул. Симона Петлюри, 4)
Caribbean Club запрошує на святкування Різдва з ТНМК.
Артисти зіграють ексклюзивну програму «Теплий Акустичний Різдвяний Вертеп». Це не просто концерт — це театралізоване шоу, яке ґрунтується на традиціях, святкових байках та авторських фантазіях.
Персонажі вертепу ТНМК:
- DJ Tonique – Ірод
- Віктор Корженко (барабани) – Цар
- Євген Гусак (технічний директор) – Смерть
- Костянтин Жуйков (бас) – Цар
- Олександр Шиманський (фортепіано, труба) – Янгол
- Фагот – Чорт
- Фоззі – Сіоніст
- Ярослав Верьовкін (гітара) – Цар
Квиток: від 590 грн
Подія у Facebook
Львів
Коли: 26 грудня о 18:00 – 20:00
Що: коляда-притча «Коляда та й плєс… Ізпрежди віка…» у Львові
Де: Театр імені М. Заньковецької (вул. Лесі Українки, 1)
26 грудня відбудеться феєрична коляда-притча «Коляда та й плєс … Ізпрежди віка…» від Франківського драмтеатру у Львові.
«Коляда та й плєс» — це феєрична коляда-притча про те, що є основою нашого життя на землі, про те, що єднає людей у народ і дає світлу Різдвяну надію на єдність у любові, як і було задумано Богом з початку віків. Рідкісні автентичні та відомі, усіма улюблені колядки, плєси, набутки з усієї України та містична історія Різдва у виконанні акторів театру занурять Вас в атмосферу свята, примусять посміхнутися та замислитись над вічним.
Квиток: від 390 грн
Коли: 26 грудня о 18:30 – 20:00
Що: презентація книжки Міли Смолярової «Перед очима»
Де: Книгарня «Є» (просп. Свободи, 7)
Книгарня «Є» та видавництво «Темпора» запрошують на презентацію книжки Міли Смолярової «Перед очима», що відбудеться 26 грудня у львівській книгарні.
Герої книжки — прості українці. Тут і таксист, який щодня видає себе за когось іншого, і аб’юзер, який оплачує своїй коханці психотерапію, і дві старші кримчанки, що роками приховували почуття. Все відбувається на тлі барселонського неба, Сиваського моря, тривожного Києва, вкритого пилом Сімферополя, гучного Закарпаття.
Модератор: Артем Скорина.
Вхід вільний
Подія у Facebook
Коли: 27 грудня о 18:00
Що: благодійний концерт KHAYAT
Де: FESTrepublic (вул. Старознесенська, 24-26)
KHAYAT надихатиме музикою 27 грудня у !FESTrepublic
Це — один з найуспішніших представників нової української музичної індустрії. Його пісні пройняті надією та любов’ю, а відвертість та душевність зворушують серця.
Від початку широкомасштабної війни KHAYAT плідно працює на творчому фронті, мандруючи Україною з благодійними виступами.
Благодійний концерт артиста покликаний надихнути слухачів та допомогти воїнам у ЗСУ.
Квиток: від 300 грн
Подія у Facebook
Коли: 28 грудня — 26 березня
Що: виставка «Приборкання кольору» Романа Сельського
Де: Національний музей у Львові імені Андрея Шептицького (пр. Свободи, 20)
Національний музей у Львові імені Андрея Шептицького запрошує на виставковий проєкт «Роман Сельський: приборкання кольору». Відкриття відбудеться 28 грудня в головній будівлі національного музею о 16:00.
Подія приурочена 120-річчю від дня народження класика українського колоризму, натхненника і рушія поступу львівської малярської школи ХХ століття Романа Сельського.
Ретроспектива представлена 84-ма роботами з колекції київського мистецтвознавця, академіка Едуарда Димшиця.
Вхід вільний
Подія у Facebook
Коли: 29 грудня о 19:00
Що: концерт «Музика Скандинавії»
Де: Львівський органний зал (вул. С. Бандери, 8)
Мальовничі фіорди, що їх сторіччями полірують суворі морські вітри, смарагдові поля і білі шапки гір, бездонна синь озер і різнокольорові старі будиночки — це Скандинавія. Неймовірне розмаїття, суворість та чистота природи немов знайшли віддзеркалення у музиці цього краю. Від всесвітньовідомого Едварда Гріга до невідомих у нас сучасних норвезьких композиторів — вся палітра скандинавської органної музики в концерті Надії Величко.
Програма:
- Едвард Ґріґ — «Ранок», «Арія», «Смерть Озе», «У печері гірського короля» з сюїти «Пер Ґінт»
- Едвард Ґріґ — Фуга а 4 у соль мажорі
- Ян Сібеліус — «Інтрада», «Траурний марш»
- Отто Ульсон — Варіації на хорал
- Оcrfh Ліндберґ — Органна соната
- Стаффан Сторм — Парафраз на тему хоралу «Прийшов спаситель світу»
Квиток: від 100 грн
Подія у Facebook
Коли: 30 грудня о 18:00
Що: виставка картин «Подих ніжності» Бородій Юлії
Де: Дім Франка (вул. Івана Франка, 150, 152)
Перша публічна презентація художніх робіт Юлії Бородій. Серія була створена ще до повномасштабного вторгнення в Україну. У ній авторка розкриває силу ніжності та відкритості. У цих картинах смілива й мужня художниця говорить про дивовижне і довершене жіноче тіло.
Мисткиня Юлія Бородій народилась і виросла у Львові. Проте рідному місту більш відома як рятівниця на байку, або інструкторка з тактичної медицини. З 24 лютого Юлія проводить навчання з медицини для військових, а ще входить в оперативну команду медиків-реагувальників, що опікуються містом.
Подія у Facebook
Коли: 30 грудня о 18:00
Що: концерт «Колядки. Хор та орган»
Де: Львівський органний зал (вул. Степана Бандери, 8)
Улюблені колядки та святкові твори прозвучать у виконанні Львівського муніципального хору «Гомін» та органістки Світлани Позднишевої.
Виконавці:
- Львівський муніципальний хор «Гомін»
- Світлана Позднишева – орган
У програмі: польські та німецькі народні пісні, твори Фелікса Мендельсона-Бартольді, Генделя та інших.
Концерт триватиме годину.
Квиток: від 100 грн
Подія у Facebook
Коли: 7 січня о 16:00
Що: Різдво у Львівській опері
Де: Львівська Опера (пр. Свободи, 28)
7 січня Волинський народний хор вітатиме усіх львів’ян із світлим святом Різдва. Пісня, танець та інструментальна музика сплетуться у яскраву різдвяну історію колоритних вокально-хореографічних композицій та етнографічних картин.
У цей вечір звучатимуть старовинні колядки та щедрівки, а також відомі й знайомі нам різдвяні композиції. Тож кожен зможе поколядувати та ділитися теплом і радістю різдвяного дива.
Квиток: від 320 грн
Подія у Facebook
Читайте також: Для тебе, діду. Оповідання Марії Олекси
Івано-Франківськ
Коли: 29 грудня о 19:00
Що: святкування дня народження простору Urban Space 100
Де: Urban Space 100 (вул. Михайла Грушевського, 19)
27 грудня Urban Space 100 святкує 8 років.
Упродовж 20–27 грудня Urban Space 100 організовує святкові події та збирає на велику мету для ЗСУ.
26 грудня о 18:00 — лекція Олесі Драшкаби, художниці та громадської діячки. Вона розповість про мистецтво українського плаката, який завжди був суголосний часу. На події буде проведено аукціон плакатів від проєкту Sunseed Art.
27 грудня о 18:00 — розмова із Дмитром Тужанським, політичним аналітиком та директором Інституту Центральноєвропейської Стратегії дасть відповідь на питання про «вагу» України в Центральній Європі.
Вхід: вільний донат на збір.
Подія у Facebook
Одеса
Коли: 29 грудня о 19:00
Що: поетичні читання Надії Глушкової
Де: кав’ярня Salute (пров. Віце-Адмірала Жукова, 3/7)
В Одесі відбудеться поетичний вечір Надії Глушкової. Громадянська лірика від одеської поетеси та журналістки Надії — це вірші про війну та любов до країни, від яких трішки швидше стукає сердечко.
Модератор: Андрій Хаєцький, громадський діяч і поет.
Вхід вільний
Подія у Facebook
Вінниця
Коли: 29 грудня о 19:00
Що: виставка Децентралізація
Де: простір-студія ПІЧ (вул. Сковороди, )
Піч приймає харківську спільноту Гараж 127 з виставкою «Децентралізація». Вона присвячена спільноті «Гаража 127», історії простору та подій, що там відбувалися. Всі проєкти, включені в виставку безпосередньо пов’язані з Гаражем, наприклад, гра Мост чи парк стала постійною частиною програми гаража і сприяла створенню спільноти.
Проєкти Василя Верещагіна, Антона Маліновського та Віталіївна Щелканової були створені та вперше в Гаражі. Серія Антона Ткаченка присвячена подіям, які відбувалися в просторі.
Художник Антон Ткаченко та кураторка Настя Хлестова, відкрили простір для виставок, лекцій, вистав, зустрічей, дискусій та експериментів у гаражі влітку 2019 року. Основна мета та місія Гаражу 127 — створити спільноту, комфортну для роботи та взаємодії та надати підтримку молодим митцям.
Ми сподіваємося, що завдяки Децентралізації Гараж знов оживе в новому місті.
Художники та художниці: Олена Думашева, Віталія Щелканова, Антон Маліновський, Василь Верещагін, Антон Ткаченко.
Вхід вільний
Деталі на сторінці простору-студії ПІЧ у Facebook
Коли: 30 грудня о 18:00
Що: прем’єра перформансу «Зім’ята Пам’ять» / Work in progress
Де: Культурний центр «Галерея XXI» (вул. архітектора Артинова, 12А)
«Зім’ята Пам’ять» — це прем’єра перформансу, що представляє перший етап командного дослідження процесу формування колективної пам’яті. У ньому залучені чотири методи комунікації: слово, рух, візуальні образи та звучання. Вони переплітаються в єдину систему комунікації із глядачем, яка буде представлена наочно.
У прем’єрному перформансі MŌN зосереджується на аспекті впливу Голодомору 1932-1933 на формування колективної пам’яті українців. Колективна пам’ять — це погляд назад багатьма очима. Та бачити й пам’ятати — різні речі.
Проєкт «Зім’ята Пам’ять» відбувається у колаборації із проєктом МАРІЯ канадської художниці українського походження Лесі Марущак. Прем’єрний перформанс буде показаний серед експозиції проєкту МАРІЯ, що визнаний Національним музеєм Голодомору-геноциду в Києві як найвідоміша виставка про Голодомор 1932–1933 років в Україні.
Ідея: мистецьке об’єднання MŌN
Рух: Гліб Зельгін
Візуальні елементи, сценографія: Ліна-Марія Шлапак
Слово: Катерина Прокопова
Звучання: Яся Саєнко, Дарина Войтенко, Денис Петришен та Олекса Мелешко
Мистецьке об’єднання MŌN — це абревіатура поняття Middle Of Nowhere, що означає абстрактне далеке місце, яке важко досягти.
Презентація відбувається в рамках Стипендії імені Антонена Арто.
Вхід вільний
Подія у Facebook
Луцьк
Коли: 30 грудня о 19:00 – 21:00
Що: Frank Sinatra. Вечір різдвяних хітів
Де: РЦ «Промінь» (вул. Президента Гршневського, 2)
- Павло Ільницький — вокал
- Деніс Аду — труба
- Микола Кістеньов — контрабас
- Олександр Малишев — фортепіано
- Ярослав Борис — барабани
Подія у Facebook