Проєкт вперше представить широкій авдиторії цифрові версії творів видатних українських та європейських митців, що ніколи не потрапляли до постійної експозиції. Через свої фізичні властивості, зокрема надмірну чутливість до вологи і світла, та недостатню охорону приміщень музею ці зразки зберігались у фондах музею.
Шедеври, які Національний музей у Львові збирав протягом усього свого існування, будуть оцифровані та доступні на маркетплейсі V-Art 27 жовтня 2022 року.
Це, зокрема, рисунки італійських художників XVII-XVIII століть, українські народні гравюри в техніці деревориту XVIII-XX століть і офорти Рембрандта. Занепокоєння щодо збереження цих творів загострилося з початком повномасштабної війни росії проти України. Організатори проєкту прагнуть, аби в контексті постійної руйнації культурної спадщини, віртуальний простір став своєрідним безпечним прихистком для українського мистецтва.
«Виставковий майданчик, яким став цифровий простір, є чи не єдиним безпечним місцем, де одне обмеження — рамки екрана. Віртуальний вимір, крім цього, також уперше наблизив глядача/-ку до творів, яким був “заборонений” такий близький контакт. Вивільнені й убезпечені, ці роботи митців та мисткинь різних епох уперше постають у спільному просторі, цифровій галереї. Цінність такої мозаїчної збірки не тільки в її віртуальності та доступності, але й в кожному з виставлених предметів окремо. У такому контексті спільного розташування вони набувають досвіду взаємодії як одне з одним, так і з глядачами та сучасними митцями», — коментує Олексій Гаврилюк, представник платформи V-Art та співкуратор проєкту.
Читайте також У Києві відбудеться п’ятий Bouquet Kyiv Stage 2022
Кошти, виручені з продажу робіт, будуть спрямовані на посилення системи безпеки музею, подальшу диджиталізацію фондів і підтримку функціонування інституції. Частину виручених коштів Національний музей у Львові передасть на відбудову Чернігівського обласного музею імені Галана та Харківського художнього музею.
Окрім того, в межах колекції «Альтернативні виміри» буде представлено сучасні твори мистецтва. Елеонора Брізі, кураторка цифрового та криптомистецтва з Нью-Йорку, долучить до проєкту декількох міжнародних діджиталмитців. Вони створять власні інтерпретації класичних творів майстрів. Усі роботи будуть об’єднані в одній віртуальній галереї, що стане доступна на платформі V-Art 27 жовтня.
Читайте також Куди піти: дайджест культурних подій 25 липня – 7 серпня
V-Art — платформа для креативних цифрових активів, що об’єднує NFT маркетплейс і права інтелектуальної власності для продажу та управління цифровими активами з імерсивними технологіями.
Національний музей у Львові імені Андрея Шептицького (НМЛ) містить одну з найвизначніших в Україні та світі колекцій національної культури та мистецтва. Понад 175-тисячне зібрання НМЛ віддзеркалює еволюцію художньої культури України впродовж дев’яти століть.
Фото надані платформою V-Art