МЕДІА

0

КНИЖКИ • ЛЮДИ • МІСТА
/
/
Оголосили номінанток премії Women in Arts. The Resistance

Оголосили номінанток премії Women in Arts. The Resistance

Вручення четвертої премії Women in Arts. The Resistance, яка цьогоріч проходить під гаслом «Вогонь запеклих не пече» відбудеться 7 березня

Український Інститут та ООН Жінки в Україні під час церемонії нагородження підсумують 2021 та 2022 роки, оскільки торік через початок повномасштабного вторгнення нагороду не присуджували.

Номінантками Премії у восьми категоріях стали:

Жінки у візуальному мистецтві:

Алевтина Кахідзе, Катерина Лисовенко, Леся Хоменко, Альбіна Ялоза

Жінки в музиці:

Джамала, Алла Загайкевич, Марина Круть (KRUTЬ), Людмила Монастирська

Жінки в театрі:

Оксана Дмитрієва, Ніна Захоженко, Марина Кошкіна, Роза Саркісян, Оксана Черкашина

Жінки в кіно:

Марина Ер Горбач, Аліна Горлова, Катерина Горностай, Надія Парфан, Оксана Черкашина

Жінки в літературі:

Вікторія Амеліна, Галина Крук, Тетяна Малярчук, Ярина Чорногуз, Любов Якимчук

Жінки в культурному менеджменті:

Дар’я Бассель, Юлія Ваганова, Ольга Вієру, Олена Гончарук, Єлизавета Герман і Марія Ланько.

Жінки в культурній журналістиці, критиці та дослідженнях:

Катерина Ботанова, Юлія Манукян, Тетяна Огаркова, Анастасія Платонова, Ярина Цимбал.

Особлива відзнака (Special mention) — жінки, які не є професійними мисткинями, але зробили важливий внесок в українську культуру (вручається з 2021 року).

Як відбувається відбір номінанток та визначення лауреаток? Кандидаток Премії Women In Arts оцінюють профільні експерти та експертки відповідної сфери. Головними вимогами до конкурсанток є професійні досягнення, репутація, інноваційність та національне чи міжнародне визнання. 

«Ще одна особливість цьогорічної премії — це додатковий критерій відбору “внесок у перемогу”, що враховує діяльність у військовій, волонтерській, культурній чи будь-якій іншій сферах, що безпосередньо наближає перемогу України», — розповідають організатори. 

Крім того, під час відзначення лауреаток відбудеться презентація своєрідного жіночого маніфесту — авторської пісні під назвою «Ти є велика сила», створеної виконавицями   Roxolana, Марина Круть, Саша Кольцова («Крихітка»), Олена Карась («Тонка»), а також номінантками цьогорічної премії Women in Arts. The Resistance.

Мета маніфесту — підкреслити силу та внесок українських жінок у культуру, тим паче під час повномасштабної війни. Прем’єра відео відбудеться на телеканалі MEGOGO Live 7 березня о 20:00.

До слова, премія заснована у 2019 році Українським інститутом та ООН Жінки в Україні у рамках руху солідарності за гендерну рівність HeForShe. 

Рубрика: Новини
Facebook
Telegram
Twitter