МЕДІА

0

КНИЖКИ • ЛЮДИ • МІСТА

Світова прем’єра фільму «Як там Катя?» відбудеться на кінофестивалі у Локарно

Стрічка представлена в «Конкурсі кінематографістів сьогодення». Міжнародний кінофестиваль у Локарно відбудеться 3–13 серпня

Світова прем’єра дебютного фільму «Як там Катя?» режисерки Крістіни Тинькевич відбудеться на Міжнародному кінофестивалі у Локарно. Фільм змагатиметься за нагороду конкурсної програми Concorso Cineasti del presente («Конкурс кінематографістів сьогодення») із ще 14 стрічками.

«Як там Катя?» — дебютний повнометражний фільм режисерки Крістіни Тинькевич, виробництвом якого займалась компанія EVOS FILM. Продюсерами стрічки виступили Ольга Матат та Влад Дудко, оператор-постановник — Влад Воронін, художник-постановник — Влад Дудко, звукорежисер — Сергій Степанський. Над сценарієм разом із режисеркою працювали Сергій Касторних, Юлія Гончар та Наталія Блок. Головну роль у фільмі виконала Анастасія Карпенко.

Соціальна драма «Як там Катя?» розповідає історію лікарки швидкої допомоги Анни, яка шукає справедливості у цьому недосконалому світі. Ідея стрічки виникла у Крістіни Тинькевич із короткометражного фільму Solatium. У ньому режисерка досліджувала тему людського горя та помсти, яку воно тягне за собою.

За три роки після виходу короткого метру Крістіна Тинькевич перетворила початковий задум на повнометражний фільм, який тепер змагатиметься за нагороду кінофестивалю в Локарно.

«Мене завжди глибоко зворушували історії, в основі яких лежать гострі моральні питання — історії, які спонукають героїв робити складний компромісний вибір. Усі ми впевнені, що добре знаємо, ким ми є, що всі ми маємо чіткі маркери, де біле і чорне, коли мова йде про моральний вибір. Та чи дійсно це так?», — розмірковує режисерка Крістіна Тинькевич.

Раніше стрічка була представлена на багатьох міжнародних майданчиках, зокрема проєкт фільму розроблявся в сценарній майстерні Midpoint Feature Launch, а згодом він побував на Thessaloniki’s Agora Crossroads Co-Production Forum, Karlovy Vary Eastern Promises (Works in Development), EAVE on Demand Kyiv, EWA Fest Forward та став переможцем New Horizons Studio + (Best Pitch Award).

Фільм «Як там Катя?» створено за підтримки Державного агентства України з питань кіно України (стрічка стала переможцем одинадцятого конкурсу проєктів категорії «Повнометражні дебюти»). У 2021 році фільм «Як там Катя?» став переможцем програми «proMOTION» від Українського інституту.

«Сьогоднішня війна, яку росія цинічно веде проти України, безпосередньо впливає на зміни в нашій та світовій кіноіндустрії. Проте ми щасливі, що попри виклики, які перед нами ставить нова реальність, змогли довести почату три роки тому справу до кінця і тепер будемо представлені на фестивалі у Локарно. Зараз вкрай важливо, щоб українське кіно було представленим на міжнародних майданчиках, щоб воно було побаченим, а українські голоси — почутими», — додала Ольга Матат.

 

Міжнародний кінофестиваль в Локарно — один із найдавніших та найпрестижніших кінооглядів світу, започаткований у 1946 році. Він вважається четвертим за важливістю після Канн, Венеції й Берліна європейським кінофестивалем. Протягом своєї історії фестиваль відкривав нові імена в кінематографі, зокрема Віллема Дефо, Террі Гілліама, Акі Каурісмякі, Кена Лоуча, Джона Малковича, Сьюзен Серендон та інших.

Рубрика: Новини
Facebook
Telegram
Twitter