«Дослідницька резиденція — це можливість попрацювати у Франківську над власними культурними дослідженнями та зануритись у локальний мистецький контекст. Резиденція може бути місцем, де ви допишете вже почату роботу, або ж знайдете ідеї для нових досліджень. Головне, щоб тема дослідження стосувалась культурного та мистецького процесу Франківщини», — повідомляють організатори.
Пріоритет надаватимуть тим дослідницям та дослідникам, які опрацьовують ключові теми, визначені кураторською групою post impreza.
До цих тем належать:
- міграція та зміни в локальному мистецькому процесі через війну,
- архівація та фонди,
- природа та антропоцен,
- жінки в історії мистецтва,
- забуті та малодосліджені ключові події та персоналії мистецької сцени.
Усе це — із фокусом на Франківськ та регіон.
Резиденція є індивідуальною та може тривати від 1 до 3 тижнів. Час резиденції обирається гнучко самим резидентом / самою резиденткою.
Post impreza забезпечить:
- відшкодування транспортних витрат,
- організацію проживання та добових,
- місце роботи в офісі / бібліотеці post impreza та Асортиментної кімнати (включно з долученням до локальних подій цих команд),
- сприяння в знайомстві з містом та його людьми,
- публікацію текстів* резидента / резидентки в post impreza (включно з перекладом на англійську).
Читайте також: Тут був Лан. Тут жив Бруно Шульц
Організатори очікують:
- професійної цікавості до франківського мистецького процесу,
- мінімально організованого робочого процесу, який дозволятиме нам вчасно організувати проживання, необхідні зустрічі в місті та робоче місце,
- одного (за бажання авторки чи автора — більше) тексту (есе, огляду, розмови тощо), який ми опублікуємо на post impreza. Разом із тим, розуміючи різність дослідницьких ситуацій, це скоріше є побажанням, ніж умовою.
Заявки на перше коло дослідницької резиденції приймаються до 25 липня за лінком
Оголошення другого кола резиденцій планують на зиму 2022–2023.
post impreza — нове онлайн-видання про мистецьке та культурне життя Івано-Франківська від агенції рroto produkciia.
«Це видання, що рефлексуватиме та аналізуватиме, знайомитиме з творами та постатями локального культурного процесу Франківщини», — зазначають на сторінці медіа.
У планах також створення цифрового медіаархіву, який дозволить зберегти напрацювання мистецького середовища та спростить знайомство з ним у прийдешньому.
Над виданням працюють Ольга Перехрест і Юлія Кушнір, які мали досвід запуску Urban Space Radio та онлайн-журналу «Куфер», співзасновниця агенції proto produkciia Альона Каравай, антрополог та культурний менеджер Євген Бойко.
До кураторської групи видання увійшли, зокрема, художники Анатолій Звіжинський та Євген Самборський, режисерка Надія Парфан, письменник і перекладач Остап Українець, перформерка Вікторія Миронюк, перекладачка та менеджерка культурних проєктів Таня Родіонова.
Читайте також: Бібрка очима Уляни Кравченко
Дослідницька резиденція відбудеться завдяки Іншій Освіті та проєкту «Сила тут», за підтримки Європейської комісії.
Фото Олександри Соловйової