«На початку повномасштабного вторгнення сил оборони та захисту катастрофічно не вистачало, адже росіяни наступали з усіх боків: із суші, неба, навіть з моря. Тоді тисячі добровольців і сміливців зробили свій вибір: взяти до рук зброю, стати на захист Батьківщини.
Більшість з тих, хто прийшов до військкоматів, не мали якогось військового досвіду чи вишколу, єдине що у них було — сміливість та відважність протистояти ворогу. Саме таким героям та героїням ми присвятили цей випуск — ТРО. Вони — ті, завдяки кому тисячі цивільних життів були врятовані, ті, хто боронив рідні міста та селища», — йдеться у передмові до дев’ятого Inker.
Читайте також: Восьмий випуск журналу Inker присвятили жінкам-військовим
До цього випуску увійшли комікси:
«Відьма» (сюжет: Е. Муар, малюнок: Linnison)
«Як “селюки” Балаклію боронили» (сюжет: Микита Янюк, малюнок: Захар Поліщук)
«Фантом» (сюжет: Тарас Кунець, малюнок: Asia Legios)
«Станція “Перемога”» (сюжет: Тарас Кунець, малюнок: Марія Кочерова)
«У цьому випуску зібрані чотири історії різних героїв та героїнь, які обрали захищати свій дім, ризикуючи власним життям. Хлопець, який все життя шукав себе, а приєднавшись до лав Тероборони Харкова — знайшов своє призначення і своє кохання. Історія боротьби офіцерки ТрО з позивним Відьма, яка стримувала прорив окупантів до міста Бахмут.
Група звичайних чоловіків (“селюків”), яка мужньо давала відсіч окупантам в Ізюмі. Та історія захисника, якому довелося пройти шлях від антигероя Майдану, що стояв на захисті адміністрації президента-втікача до легендарного бойового командира штурмової роти, який захищає країну від російських окупантів», — звертаються до читачів творці журналу.
Обличчя ТРО не так часто показують у медіа, як, скажімо, умовних експертів. Тож Inker робить спробу показати справжніх героїв, про яких варто говорити, яких варто підтримувати, адже саме вони борються за нашу свободу.
«Одна з найуспішніших реформ наших збройних сил та стратегії національного спротиву. Кожен регіон формує бригаду. Кожен район — батальйон. Земляків збирають для того, аби захищали власну землю. Щось в цьому є від військово-політичного устрою Гетьманщини — полки і курені тоді теж створювалися згідно з географічною прив’язкою.
Хай там як, але за рік повномасштабного вторгнення ТРО довели свою ефективність. Тепер наш досвід вивчають ледь не всі сусідні держави, а ворожі навіть спішно намагаються створити щось подібне у складі своїх збройних сил», — пише редактор Inker Сергій Колесніков.