МЕДІА

0

КНИЖКИ • ЛЮДИ • МІСТА
/
/
Український документальний фільм потрапив у категорію на 95-й «Оскар»

Український документальний фільм потрапив у категорію на 95-й «Оскар»

Опубліковані короткі списки премії «Оскар» у 10 категоріях

Академія кінематографічних мистецтв і наук відібрала «Будинок зі скалок» (A House Made of Splinters) у категорії «Найкращий документальний повнометражний фільм». Переможців оголосять 12 березня 2023 року під час урочистої церемонії. Кінцеві списки номінантів опублікують раніше — 24 січня 2023 року.

Стрічку данського режисера Сімона Леренга Вільмонта фільмували два роки на Донбасі. Її прем’єра відбулася у січні 2022 року.

Фільм розповідає про дітей у дитячому будинку неподалік лінії фронту на сході України. Головна мета соціальних працівників будинку: щоб вихованці почувалися в безпеці та мали бодай якесь відчуття затишку, поки вирішується їхня доля. 

«Дуже радий за малих героїв фільму, які заслужили на це. За Колю, Єву, Сашу, і Аліну та всіх інших! Дуже щасливий за дорослих героїв — Маргариту Миколаївну й Ольгу Вікторівну — найкращих виховательок!», — пише у своєму Facebook другий режисер стрічки Азад Сафаров.

 

Поряд з українською стрічкою у категорії «Найкращий документальний повнометражний фільм» змагатимуться ще 14 стрічок: 

All That Breathes

All the Beauty and the Bloodshed

Bad Axe

Children of the Mist

Descendant

Fire of Love

Hallelujah: Leonard Cohen, a Journey, a Song

Hidden Letters

The Janes

Last Flight Home

Moonage Daydream

Navalny

Retrograde

The Territory

 

У категорії «Найкращий документальний короткометражний фільм» до короткого списку потрапили: 

American Justice on Trial: People v. Newton

Anastasia

Angola Do You Hear Us? Voices from a Plantation Prison

As Far as They Can Run

The Elephant Whisperers

The Flagmakers

Happiness Is £4 Million

Haulout

Holding Moses

How Do You Measure a Year?

The Martha Mitchell Effect

Nuisance Bear

Shut Up and Paint

Stranger at the Gate

38 at the Garden

 

У категорії «Найкращий міжнародний фільм» в короткому списку:

Argentina, 1985 (Аргентина)

Corsage (Австрія)

Close (Бельгія)

Return to Seoul (Камбоджа)

Holy Spider (Данія)

Saint Omer (Франція)

Germany, All Quiet on the Western Front (Німеччина)

Last Film Show (Індія)

The Quiet Girl (Ірландія)

Bardo, False Chronicle of a Handful of Truths (Мексика)

The Blue Caftan (Марокко)

Joyland (Пакистан)

EO (Польща)

Decision to Leave (Південна Корея)

Cairo Conspiracy (Швеція)

 

Читайте також: Кінофестиваль «Молодість» назвав переможців

 

За «Найкращий грим та зачіски» номіновані стрічки:

«На західному фронті без змін»

«Амстердам»

«Вавилон»

«Бетмен»

«Чорна Пантера: Ваканда назавжди»

«Білявка»

«Злочини майбутнього»

«Елвіс»

«Емансипація»

«Кит»

 

У категорії «Найкраща музика» номіновані:

«На західному фронті без змін»

«Аватар: Шлях води»

«Вавилон»

«Банши Інішерина»

«Чорна Пантера: Ваканда назавжди»

«Вищий пілотаж»

«Не хвилюйся. люба»

«Все завжди і водночас»

«Фабельмани»

«Ножі наголо 2»

«Піноккіо Ґільєрмо дель Торо»

«Ноу»

«Вона сказала»

«Королева-воїн»

«Жінки розмовляють»

 

У номінації «Найкраща пісня» представлені:

“Time” («Амстердам»)

“Nothing Is Lost (You Give Me Strength)” («Аватар: Шлях води»)

“Lift Me Up” («Чорна пантера: Ваканда назавжди»)

“This Is A Life” («Все завжди і водночас»)

“Ciao Papa” («Піноккіо Ґільєрмо дель Торо»)

“Til You’re Home” («Чоловік на ім’я Отто»)

“Naatu Naatu” (RRR)

“My Mind & Me” («Селена Ґомес: я та мій світ»)

“Good Afternoon” («У дусі Різдва»)

“Applause” (Tell It like a Woman)

“Stand Up” from («До»)

“Hold My Hand” («Топ Ґан: Маверік»)

“Dust & Ash” (The Voice of Dust and Ash)

“Carolina” («Де співають раки»)

“New Body Rhumba” («Білий шум»)

 

Номінація «Найкращий анімаційний короткометражний фільм»:

Black Slide

The Boy, the Mole, the Fox and the Horse

The Debutante

The Flying Sailor

The Garbage Man

Ice Merchants

It’s Nice in Here

More than I Want to Remember

My Year of Dicks

New Moon

An Ostrich Told Me the World Is Fake and I Think I Believe It

Passenger

Save Ralph

Sierra

Steakhouse

 

У номінації «Найкращий художній короткометражний фільм» представлені:

All in Favor

Almost Home

An Irish Goodbye

Ivalu

Le Pupille

The Lone Wolf

Nakam

Night Ride

Plastic Killer

The Red Suitcase

The Right Words

Sideral

The Treatment

Tula

Warsha

 

На перемогу в категорії «Найкращий звук» претендують:

«На західному фронті без змін»

«Аватар: Шлях води»

«Вавилон»

«Бетмен»

«Чорна Пантера: Ваканда назавжди»

«Елвіс»

«Все завжди і водночас»

«Піноккіо Ґільєрмо дель Торо»

Moonage Daydream

«Топ Ґан: Маверік»

 

У номінації «Найкращі візуальні ефекти» представлені:

«На західному фронті без змін»

«Аватар: Шлях води»

«Бетмен»

«Чорна Пантера: Ваканда назавжди»

«Доктор Стрендж: У мультивсесвіті божевілля»

«Фантастичні звірі: Таємниці Дамблдора»

«Світ Юрського періоду: Домініон»

«Ноу»

«Тринадцять життів»

«Топ Ґан: Маверік»

 

Номінація «Найкращий звук»:

«На західному фронті без змін»

«Аватар: Шлях води»

«Вавилон»

«Бетмен»

«Чорна Пантера: Ваканда назавжди»

«Елвіс»

«Все завжди і водночас»

«Піноккіо Ґільєрмо дель Торо»

Moonage Daydream

«Топ Ґан: Маверік»

 

У номінації «Найкращі візуальні ефекти» представлені: 

«На західному фронті без змін»

«Аватар: Шлях води»

«Бетмен»

«Чорна Пантера: Ваканда назавжди»

«Доктор Стрендж: У мультивсесвіті божевілля»

«Фантастичні звірі: Таємниці Дамблдора»

«Світ Юрського періоду: Домініон»

«Ноу»

«Тринадцять життів»

«Топ Ґан: Маверік»

 

Читайте також: Україна на Sundance: 6 фільмів за 38 років існування фестивалю
Рубрика: Новини
Facebook
Telegram
Twitter