МЕДІА

0

КНИЖКИ • ЛЮДИ • МІСТА

В Україні відбудеться 25-годинний поетичний марафон

Вірші у прямому етері читатимуть понад 120 поетів. Організатори збиратимуть протягом марафону кошти на психологічну реабілітацію дітей, які постраждали внаслідок російсько-української війни.

5 березня в Україні розпочнеться поетичний онлайн-марафон «Голоси поетів заради голосів дітей». Він безперервно триватиме у прямому етері 25 годин і буде зафіксований у Національному реєстрі рекордів України як найдовший поетичний онлайн-марафон.

Участь у заході візьмуть понад 120 поетів та поеток зі всієї України, які протягом 25 годин по черзі читатимуть у прямому етері свої вірші. Зокрема, серед учасників марафону Юрій Андрухович, Мар’яна Савка, Галина Крук, Олександр Ірванець, Світлана Поваляєва, Сергій «Колос» Мартинюк, Микола Кулініч, Юрій Строкань, Павло Коробчук, Василь Мулік, Євгенія Чуприна, Світлана Дідух-Романенко та ін. Також до марафону долучаться відомі українські актори, музиканти, митці, журналісти, громадські діячі.

Ініціатори проведення марафону українська поетка Тетяна Власова та літературна агенція OVO. Ведучими заходу стануть Тетяна Власова і письменник Павло Матюша, які будуть у прямому етері всі 25 годин.

Під час марафону збиратимуть кошти для благодійного фонду «Голоси дітей», який допомагає дітям перемагати травми війни. Кошти буде витрачено на надання психологічної та психосоціальної підтримки для 50 дітей, які проживають біля лінії фронту. На ці потреби планують зібрати 300 тис. грн.

 

Ініціаторка проєкту, поетка Тетяна Власова:

Ідея марафону з’явилась у мене ще минулого року. І, мабуть, не випадково ми втілюємо її в життя саме зараз. Адже цим марафоном ми хочемо показати, як сильно українська поезія насправді здатна нас об’єднати. У нас читатимуть як відомі всім поети, так і початківці. Ми залучимо всі області нашої країни, а також тих українських авторів, які живуть поза її межами. Ми покажемо, як упевнено звучать голоси поетів у такі буремні часи. І найголовніше — за допомогою поетичного слова допоможемо дітям, які особливо потребують нашої підтримки.

 

Читайте також: Збираємо поетичний урожай: розповідаємо про видані восени збірки

 

Вікторія Ма, виконавча директорка Літературної агенції Ovo:

Цей марафон ми почали обговорювати восени, на Львівському книжковому форумі. Потім я познайомилася з фондом «Голоси дітей», з яким ми спільно працюємо над інтерактивною книжкою про дітей із прифронтових територій. У книзі звучатимуть історії різних дітей, бо кожен голос унікальний і має бути почутим. Тоді в мене виникла ідея поєднати рекордний найтриваліший марафон ще і з соціальною метою — збором коштів на психологічну підтримку, яку забезпечує фонд. Тому, власне, я і запропонувала назву «Голоси поетів заради голосів дітей». Колеги підтримали нашу ініціативу, тож тепер ми рухаємося до нашої амбітної мети зі збору 300 тис. грн. Поети у всі часи були віддзеркаленням суспільних настроїв, а зараз можуть стати потужним фактором об’єднання суспільства у ці непевні часи.

 

Читайте також:  Тиктор медіа рекомендує

 

Засновниця БФ «Голоси дітей» Олена Розвадовська:

Ми переконані, що жодна дитина не має залишитися наодинці з травмою війни. Ми щасливі, що Голоси поетів якомога гучніше пролунають на всю Україну заради Голосів дітей і ми зможемо зібрати достатню суму, аби надати психологічну допомогу дітям із прифронтових містечок.

 

Подати заявку на участь у марафоні поети можуть, заповнивши форму реєстрації

 

Організатори та партнери марафону: Літературна агенція OVO, БФ «Голоси дітей», PR агенція Move in Movie, ГО ArtForum, літературно-мистецький проєкт «ІншіВірші».

Стежте за новинами на сторінці марафону

 

Читайте також: Нове-цікаве: свіжі книжки українських видавництв
Рубрика: Новини
Facebook
Telegram
Twitter