МЕДІА

0

КНИЖКИ • ЛЮДИ • МІСТА

Додатки для книголюбів: читати, слухати, ділитися враженнями, обговорювати

Безліч книжок у телефоні — дуже зручно, особливо на тлі стійкої воєнної загрози та світової кризи паперу. Та який же додаток обрати?

Ми зібрали та протестували кілька українських (і не тільки) додатків для читання та слухання книжок, а також ведення щоденників прочитаного.

Читати

Yakaboo

Додаток Yakaboo з початком повномасштабного вторгнення відкрив доступ за підпискою для всіх безкоштовно (раніше коштувала 99 грн). Є тут і текстові, і аудіокниги. Безплатні розміщені у розділах із відповідними помітками, платні коштують від 1 грн і більше.

Книжки тут згруповані за категоріями. Чимало української та світової класики, сучасної художньої літератури, є трохи нонфікшну. Із плюсів — додаток має одну з найзручніших читалок: плавне гортання сторінок справа наліво, як у популярних PocketBook чи Kindle, можливість відправляти цитати друзям через соцмережі або ж одразу копіювати у нотатки. З мінусів — у ньому засилля російськомовних книжок і немає функціонала, який дозволив би їх відфільтрувати.

Librarius

Додаток Librarius поки не має доступу за підпискою. Тож пропонує брати книжки в оренду на 2 тижні (чого цілком достатньо, щоб прочитати невеликий томик; доступно не для всіх). Або ж купувати, і тоді книжка завжди зберігатиметься у пам’яті акаунту.

Тут величезний вибір новинок багатьох українських видавництв і немає ризику наштовхнутися на російську книжку.

Серед безкоштовних книжок, які зібрані у спеціальній категорії, — великий вибір класики різними мовами, також періодично відкривають доступ до актуальних видань. У Librarius добре продумані категорії, які не тільки вказують на жанри книжок (хоча й таке сортування є), а й містять повідомлення, що можуть дати ці книжки читачеві. Наприклад «Піклуватися про себе: книжки про здоровий спосіб життя», «Зрозуміти світ: книжки, що дадуть відповіді на багато запитань» тощо.

Сама читалка в цьому додатку менш зручна, адже гортати книжку потрібно перетягуванням знизу вгору, і текст може перескакувати.

«Букнет»

Додаток «Букнет» дозволяє читати самвидавну оригінальну художню літературу та фанфікшн. Особливість сервісу в тому, що він дозволяє публікувати власні твори. А також періодично влаштовує конкурси для авторів із грошовими призами та можливістю надрукувати власну книжку в видавництві. Зручна читалка, величезний вибір літератури на будь-який смак, серед якої чимало романтичної та пригодницької у вільному доступі.

Headway

Англомовний додаток Headway — українська розробка для шанувальників самоосвіти та нонфікшну. Дозволяє читати або слухати концентровані підсумки бестселерів нехудожньої літератури різного спрямування: мотиваційної, психологічної, ноукпопу…

Ці витяги не тільки дозволяють ознайомитися з книжкою, а й вирішити, чи варто читати повний текст. Зручне прогортування, найважливіші цитати виділені версткою, є можливість додавати власні мітки — ось такий функціонал Headway.

Крім того, додаток пропонує щоденні інсайти та гейміфіковані челенджі. Зараз преміумпідписка доступна всім українцям безкоштовно.

ReadEra

Додаток ReadEra — це власне читалка, яка підтягуватиме текстові файли у форматах FB2, PDF, EPUB, Microsoft Word (DOC, DOCX, RTF), DJVU, Kindle (MOBI, AZW3), TXT, ODT та CHM, збережені на вашому пристрої. Через неї зручно читати книги, до яких відкрили вільний доступ українські видавництва — шукайте в наших добірках для дорослих та для дітей і підлітків бо ж завантажуйте з public domain сервісів як, наприклад, Project Gutenberg, класичні твори в оригіналі.

Слухати

АБУК

Додаток АБУК — перша українська аудіокнигарня — сервіс для прослуховування та придбання аудіокнижок українською. У додатку чимало безкоштовного, зокрема дитячої літератури, що зараз стане особливо корисним для батьків, які самі мусять боротися з тривожністю.

Окрім регулярної ціни, книжки можна купувати зі знижкою через передзамовлення. Книжки тут озвучені акторами, дикторами радіо і телебачення на професійних студіях. Є також твори, начитані авторами особисто. Політика АБУК — тексти записані без скорочень за друкованою версією.

MEGOGO

Додаток MEGOGO має розділ аудіокнижки та подкасти, де безплатно або за підпискою можна прослуховувати різножанрову літературу. Згруповані спочатку у великі категорії художня і нонфікшн, де вже є поділ за жанрами. Багато творів українських письменників — як класику, так і сучасні можна слухати безкоштовно. Деякі книжки не входять до підписок, їх потрібно купувати окремо.

Обговорювати

Goodreads

Вибирати книжки для читання допоможе найбільша соцмережа для книголюбів Goodreads. Адже тут не тільки діє система оцінок від 1 до 5 (спойлер: книжки, які мають рейтинг вище 4, точно варті уваги), а також є можливість залишати відгуки (і читати чужі!) та навіть спілкуватися з авторами.

Крім того, сервіс готує багато тематичних добірок та має рейтинги за жанрами, де завжди можна знайти щось цікаве. А ще щороку Goodreads влаштовує книжкові челенджі та підраховує кількість прочитаних сторінок для кожного користувача, який не забуває вносити прочитане.

Rork

Читацький щоденник Rork — молодий український сервіс, який дозволяє вести щоденник прочитаного. А також стежити за тим, що читають ваші друзі (і не тільки друзі) й одразу додавати ці книжки до списку майбутнього читання. Додаток підраховує кількість прочитаного за день та час читання. У ньому можна робити додатки, виписувати цитати.

Хоча додаток не дає можливості власне читати книжки, добряче стимулює це робити.

Усі ці застосунки доступні для роботи і для Android, і для iOS, окрім ReadEra, який працює тільки на Android.

 

Зображення на головній: Дарія Луцишина

Рубрика: Добірка, Полиця
Facebook
Telegram
Twitter