fbpx
ТИКТОР
МЕДІА

0

/
/
Створили аудіоісторії про Майдан та окуповані території «Повернення»

Створили аудіоісторії про Майдан та окуповані території «Повернення»

«Повернення» — це серія аудіоісторій людей, яких торкнулися події Майдану та окупованих територій України. Людей, які свого часу зробили внутрішній вибір — ким бути у важких ситуаціях і що транслювати своєму оточенню. Це вибір бути собою, бути Людиною, повертатися додому знову і знову.
road back 2 1900 765 with photo - Створили аудіоісторії про Майдан та окуповані території «Повернення»
Share on facebook
Facebook
Share on telegram
Telegram
Share on twitter
Twitter

Імерсивний проєкт «Повернення» підіймає проблеми переселенців, прийняття їх новим соціумом, повернення неформальних розмов про буття та інтимність дружньої розмови. Проєкт показує, з якими викликами стикаються ті, хто був змушений переїхати і ті, хто ще залишився там. З нами розмовляють наші співвітчизники, відомі люди — голосом, відверто, ведуть за собою, пускають у свій особистий простір.

Креаторка проєкту Тамара Трунова, головна режисерка Академічного театру драми і комедії на Лівому березі Дніпра, використала експериментальний формат: герої самі обирають, що говорити, яку історію розповісти, не обмежуючись жодними окресленими рамками. Кожна історія схожа водночас на популярну лекцію і на моновиставу — розмова починається із загальних питань, але неминуче торкається особистого, місцями перетворюючись на сповідь. І це збуджує, провокує слухача на таку саму відвертість перед самим собою, на глибше пізнання себе.

Проєкт створили за допомогою технології додатку 211Steps, що побудована на принципі глибокої взаємодії сюжету і глядача. Тут глядач не просто пасивно слухає історію — він отримує живий досвід, який змінюється під впливом його рішень та думок, знаходиться у постійному зв’язку з ним. Глядач стає співавтором історії, повноправним учасником подій, а значить — пропускає через себе чиєсь життя, знаходячи в ньому щось спільне зі своїм. Це сприяє глибокому зануренню у новий емоційний досвід.

 

banner 3 1024x569 - Створили аудіоісторії про Майдан та окуповані території «Повернення»

 

Читайте також: Стали відомі дати Comic Con Ukraine 2022

 

Тамара Трунова:

Для мене це цікавий формат, оскільки у технологічну обкладинку загорнуті людські долі. Це і відображає ту «гойдалку», на якій ми всі зараз опинились. Технологічність у цьому випадку зберігає людяність і тепло, і дає цьому теплу можливість розповсюджуватися та впливати. Кожна історія — це шлях туди і назад. З місця, яке ти звик називати домом — через зміни — до дому реального, нового. У фіналі — кожен повернеться додому. Повернеться із новими знаннями про себе.

 

road back 1 1900 765 witn photo 1024x412 - Створили аудіоісторії про Майдан та окуповані території «Повернення»

 

Перші дві історії — «Повернення до Гідності» від правозахисниці Олександри Матвійчук та «Повернення до Людяності» від акторки Олесі Жураківської вже доступні у додатку 211Steps, який можна скачати на сайті steps.211floor.com

 

Читайте також:  Знімуть горор за мотивами книжки Поліни Кулакової «Дівчина, яку ми вбили»
Мар'яна Хемій

Коментарі

Т
Книжки • Люди • Міста
road back 2 1900 765 with photo 150x150 - Створили аудіоісторії про Майдан та окуповані території «Повернення»
Створили аудіоісторії про Майдан та окуповані території «Повернення»
Поділитися в:
Share on facebook
Facebook
Share on telegram
Telegram
Share on twitter
Twitter