Перша книжка видавництва «Твоя підпільна гуманітарка» вже відправилась у друк і побачить світ орієнтовно наприкінці жовтня — на початку листопада. Зараз вона доступна для передзамовлення на сайті «Твоєї підпільної гуманітарки».
Книжка «Як працює класичне оповідання» професорки Університету Стендаля (Ґренобль, Франція) Флоранс Ґоє — це літературна розвідка, яка в доступній манері наукпопу аналізує оповідання як жанр у контексті періоду 1870–1925 років, коли ця літературна форма перебувала на піку своєї популярності й розквіту.
Співзасновник «Твоєї підпільної гуманітарки» — письменник та перекладач Остап Українець, який переклав текст — анонсуючи новинку написав, що «важко уявити зацікавлену літературою людину, якій би ця книжка не була актуальною».
Пропонуємо вам ознайомитись з анотацією до видання «Як працює класичне оповідання»:
«Флоренс Ґоє — відома дослідниця оповідань, котра поєднує науковий стиль та цікавий популярний виклад. Книжка «Як працює класичне оповідання» — це надзвичайно ґрунтовна екскурсія в жанр, із яким усі ми добре знайомі, але про який знаємо насправді дуже небагато. Чому Джойса відмовлялись друкувати в Ірландії? Чому Лєнін вважав оповідання Чехова ідеальним інструментом пропаганди? Все, що потрібно знати, від інструментів, якими автори досягають потрібного ефекту, аж до інших жанрів, від яких оповідання напряму залежить. Ця книжка підійде як людям, котрі хочуть самі навчитись писати, так і всім, хто хоче освіжити в пам’яті улюблену класику».
Нагадаємо, що «Твоя підпільна гуманітарка» є освітнім порталом, присвяченим гуманітарним наукам. Його заснували письменники й перекладачі Остап Українець, Євген Лір і перекладачка Катерина Дудка навесні 2020 року. Зараз освітній ютуб-канал «Твоя підпільна гуманітарка» із відеолекціями, онлайн-дискусіями та інтерв’ю налічує понад 110 тис. підписників і є одним із найпопулярніших в українськомовному сегменті відеохостингу.
Цьогоріч творці «Твоєї підпільної гуманітарки» заснували власне однойменне видавництво, яке спеціалізується на виданні популярної гуманітаристики. Згідно з попередніми анонсами, окрім книжки Флоренс Ґоє, у найближчих планах видавництва — праці Павла Чубинського «Українські свята календарного циклу» та збірка «Література безробітної інтелігенції: класики про мистецтво», до якої увійшли тексти Іоаникія Ґалятовського, Івана Франка, Лесі Українки, Майка Йогансена та інших. На їх видання можна очікувати вже на початку 2022 року.