МЕДІА

0

КНИЖКИ • ЛЮДИ • МІСТА

Вийдуть друком поезії Олександра Ройтбурда з ілюстраціями Сергія Жадана

Книжка матиме назву «Вірші дилетанта» й міститиме 66 віршів та 18 ілюстрацій.

Видавництво MERIDIAN CZERNOWITZ оголосило передпродаж книжки Олександра Ройтбурда «Вірші дилетанта» з ілюстраціями Сергія Жадана.

Відомий художник помер 8 серпня 2021 року, тоді Сергій Жадан вперше розповів про роботу над книжкою на своїй сторінці в фейсбуці:  

«Саша любив їх читати в компаніях і при застіллях. Читав натхненно, весело й переконливо. Тож ідея книжки не могла не виникнути.

— Саш, — говорю йому, — ти оформив мою збірку (йдеться про “Тамплієрів”, 2016, ілюстрації до яких створив Олександр Ройтбурд — ред.), давай я оформлю твою.

Саша внутрішньо скривився, але погодився. Зібрав рукопис, дав почитати. Це були дивні, цікаві вірші, не зовсім подібні на його картини (цим, по-своєму, і цікаві), в яких було багато еросу, багато Одеси, багато печалі. Одне слово, я почав малювати».

«Ми готували цю книжку рівно рік. Олександр відбирав та редагував вірші, Сергій створював графічні зображення до текстів. “Тіло” книжки обирав Саша — ближче до квадрата, крафтова паперова обкладинка з мінімалістичним дизайном, кремовий пухкий папір. Фінальний макет був затверджений Ройтбурдом особисто. Перша презентація відбудеться, як і планувалося, на Сашине 60-річчя, 14 жовтня 2021 о 15:00 в Одеському художньому музеї. За участі ілюстратора та видавця. На жаль, без автора», — коментує видавець книжки Святослав Померанцев.

Передпродаж триватиме з 26 вересня до 14 жовтня 2021.

Читайте також: «Meridian Czernowitz — це…»:
міжнародний поетичний фестиваль очима зіркових учасників
Рубрика: Новини, Полиця
Facebook
Telegram
Twitter