МЕДІА

0

КНИЖКИ • ЛЮДИ • МІСТА

Добірка фільмів, не закінчених через повномасштабну війну та які не вийшли у прокат в Україні

Державне агентство України з питань кіно показало кадри з фільмів, виробництво яких зупинилося через повномасштабне вторгнення росії в Україну

Цих фільмів кілька десятків, серед них і ті, які вже практично готові до прокату, і ті, зйомки яких зупинилися на невизначений термін.

Державне фінансування, передбачене на виробництво фільмів, через повномасштабну війну розподілили на військові та гуманітарні потреби, що практично не залишило грошей на виробництво фільмів. 

«Протягом 2014 — початку 2022 року українська кіноіндустрія збагатилася 150 повними метрами, які зібрали в національному прокаті понад 900 000 000 гривень. Українські фільми перевершували в прокаті світових мейджорів і здобували мільйони прихильників серед пересічних глядачів. За 8 років українське кіно стало знаковим явищем. Із початком повномасштабного вторгнення українська кіноіндустрія завмерла: зали кінотеатрів залишилися без глядачів, а деякі були вщент зруйновані російськими ракетами, творці улюблених фільмів та українські актори змінили кінокамери на зброю чи волонтерське посвідчення, припинилися зйомки, а довгоочікувані прем’єри відтермінували на невизначений період», — розповідають у Держкіно

 

Які ж фільми готували українські митці? Рідні, своєрідні та дуже різні. Ми зібрали для вас трейлери та фрагменти, щоб уболівати за українське кіно разом і ще більше чекати перемоги.

«Мавка. Лісова пісня»

Анімаційний довгобуд, робота над яким почалася ще у 2016 році, та прем’єру постійно переносили. До повномасштабного вторгнення «Мавку» обіцяли запустити у прокат 29 грудня 2022 року. Тепер в українських кінотеатрах демонструють новий трейлер, у якому дата прем’єри зазначена як «одразу після нашої перемоги», тож маємо надію, що «Мавка» уже готова.

«Памфір»

Прем’єра фільму Дмитра Сухолиткого-Собчука відбулася на Каннському кінофестивалі у травні 2022 року, однак в українському прокаті стрічка вийде тільки тоді, коли відновиться стабільна робота кінотеатрів. Історія, яка починається із традиційної Маланки, демонструє глибокі сімейні проблеми. Майже біблійна за своєю суттю притча, яка залишає по собі безліч тем для роздумів.

«Скажи “Україна”»

Історія військового оператора, у житті якого одночасно розгортаються дві війни: сутички на сході Україні, де він фільмує документальні кадри, і в сім’ї, адже його донька втратила слух. Фільм перебуває на фазі зйомок і наразі ще немає традиційного трейлера-тизера, однак про його сюжет розповідає анонс-замальовка.

«Мирний-21»

Фільм Ахтема Сеітаблаєва про незламність українських патріотів, заснований на реальних подіях. Стрічка розповідає історію луганського прикордонного загону, бійців якого сепаратисти та російські спецслужби намагалися змусити зрадити свою країну. Безрезультатно. Зйомки фільму завершені, однак бракує ресурсів на постпродакшн.

«Демони»

Фільм Наталки Ворожбит, створений за її однойменною п’єсою. Він став останньою стрічкою, у якій знялася Руслана Писанка. Дозніматимуть матеріал уже без головної героїні. Сюжет розгортається в Сорочинцях на Полтавщині, де безхатько родом із росії знаходить прихисток у місцевої жительки. І йому, і їй доведеться зіткнутися з власними демонами.

«Бачення метелика» (робоча назва «Спас»)

Прем’єра фільму Максима Наконечного відбулася на Каннському кінофестивалі. Стрічка розповідає про українську аеророзвідницю, яка після російського полону намагається повернути власне життя, однак вона занадто змінилася, у ній багато змінили. Вона ніколи не зможе забути, що там з нею було, і нагадування про це з нею назавжди.

«Залізна сотня»

Документальний фільм Юлії Гонтарук та студії Babylon’13. Історії людей, які повернулися з війни, де мали прийняти смерть, адже інакше в жорстокій реальності не виживеш. Однак, коли залишаєш зону бойових дій, складно повернутися до життя без постійної небезпеки. Ймовірно, фільм доповнять новими історіями. 

«БожеВільні»

Стрічка, яка покаже каральну медицину 70-х років, коли незгодних зачиняли у «психушках» та «лікували» так, що ті назавжди втрачали здоровий глузд. Серед локацій фільму — психіатрична лікарня імені Павлова, у стінах якої створили декорацію, щоб відтворити те, що було там за радянських часів, та виправна колонія.

«Кого ти більше любиш?»

Ігрове кіно, яке розповідає історію Лоли. Дівчина щойно стала студенткою і сподівано віддалилася від сім’ї. Розрив стає ще болючішим, тому що її батьки розлучаються, хоча, здавалося, були цілком задоволеними стосунками. Ці особисті кризи відбуваються на тлі розпаду тюрми народів і болісного переходу до незалежності.

«Три місяці до зими»

Повнометражна стрічка, яка розповість про дисидентський рух у радянській Україні наприкінці найреволюційнішого десятиліття другої половини XX століття. Драма покаже ціну, яку довелося сплатити 50 років тому, щоб Україна мала можливість постати на руїнах радянського союзу.

«Свято хризантем»

Фільм доволі рідкісного для українського кіножанру — наукова фантастика, ще й із тригерною темою. Адже починається все з ядерного вибуху, який знищив усе довкола. От тільки не все, одна людина вціліла. Її знайшли серед хризантем, які, здається, її й захистили. Від особистості цієї людини не залишилося нічого. Як же вона знайде себе?

«Люксембург. Люксембург»

Другий повнометражний фільм режисера Антоніо Лукіча. Стрічка розповідає про братів-близнюків, які росли без батька, аж от вони знову з ним зустрічаються. Вони не знають, як до нього ставитися, та по-людськи мали би бути поруч у складний для нього час. Принаймні, так думає один із братів. Інший же переконаний, що минуле має лишатися в минулому.

«Коли нам було 15»

Підлітки з 90-х, залишені самі на себе. Їхні проблеми — тільки їхні проблеми. От і Тоня, щоб врятуватися від хлопця-хулігана, пристає до шкільної зграї. Їй 15, час першого кохання настав. Доводиться робити вибір між тим, чого прагнеш, і тим, як правильно. Та не тільки це її турбує, адже вона відчуває, що у зграї починає втрачати себе…

«Смак свободи»

Варя любить куховарити, та її висока кухня — не те, чого прагнуть відвідувачі придорожнього кафе. Дівчина шукає себе, вона готова ризикувати, і життя підкидає їй цікаву ідею з кулінарною книжкою Ольги Франко, яка збирала унікальні рецепти української кухні. Вона стане натхненням для власної справи Варі — дарувати гурманам смак свободи.

«Донбас-Гімалаї»

Документальний фільм Аліси Коваленко. Вони були дітьми, коли почалася війна. Вони підросли і шукають себе. Це історія про те, як п’ятеро юних українців підкорили нові вершини — височенні Гімалаї, сходження на які потребує не тільки неабиякої підготовки, а й ще більшої витримки.

Зображення на головній: кадр із фільму «Памфір»

Рубрика: Добірка, Полиця
Facebook
Telegram
Twitter