МЕДІА

0

КНИЖКИ • ЛЮДИ • МІСТА

Музика й подкасти — слухати в застосунках безкоштовно або за підпискою

Улюблені мелодії або середовище для освіти, розвитку та здобування цікавої інформації — цілий світ у вашому смартфоні й навушниках. Що можуть запропонувати популярні додатки для Android та iOS?

Потестували популярні варіанти — і нам уже є, що сказати. На жаль, на початках рекомендації в деяких додатках можуть пропонувати російський контент, тому будьте пильні.

Музика

Для прослуховування музики переважно обирають між такими популярними ресурсами як Apple Music (застосунок, до слова, доступний і для користувачів Android), Apple Music, Youtube Music, Bandcamp.

Apple Music

Мабуть, один із найстаріших додатків для прослуховування музики з безліччю функцій. Дозволяє створювати плейлисти (і містить величезну бібліотеку на будь-який смак і настрій: від медитацій до тренувань), зберігати музичні файли на пристрій.

Безкоштовний період користування триває місяць, однак із певною комбінацією техніки Apple — довше. Серед підписок є індивідуальний і сімейний план, у який можна додати до шести пристроїв.

Youtube Music

Будьмо відверті, у безкоштовній версії — це насамперед відеододаток, а от уже повноцінним аудіо його робить Premium-підписка, яка дозволяє слухати музику і з вимкненим екраном. 

Загалом нагадує звичний YouTube: із рекламою, синхронізацією підписок та аналогічним підбором рекомендованого. Із плюсів — не має обмежень щодо пропускання треків, як ті ж безкоштовні версії Spotify та Deezer.

Bandcamp

Цей сервіс створений насамперед для підтримки артистів, де кожен меломан може підтримати улюбленого виконавця чи гурт, купуючи треки, альбоми, вініли або мерч напряму. Є навіть передзамовлення, а також чимало інформації про створення альбомів (так, тут є, що почитати про музику). 

Окрім того, додаток можна використовувати для безкоштовного прослуховування як окремих пісень, так цілих дискографій зі зручним сортуванням за жанрами. Щоправда тут немає міксованих плейлистів. З особливостей — радіо з ексклюзивами, наприклад, живими концертами.

Shazam

І як обійтися без цього додатка, якщо чув дзвін, та не знаю, де він. «Зашазамте» пісню, яка вам сподобалася, щоб дізнатися її назву та виконавця, а потім додайте її у плейлист у якомусь із додатків вище або нижче. 

Також українцям у серпні 2022-го нарешті стала доступною опція музики в Instagram. Хоч цей додаток не можна назвати плеєром, але завжди цікаво, що слухають друзі.

Музика і подкасти

Є ціла низка додатків, які поєднують у собі функції і відтворення музики, і розміщення-прослуховування подкастів.

Spotify

Ура! Подкасти на Spotify тепер доступні в Україні! І там уже навіть є трохи українського контенту. Шведський стрімінговий сервіс Spotify має зручний плеєр із випадковим відтворенням плейлиста на всі випадки життя, дозволяючи створювати власні навіть у безкоштовній версії. А ще щодня готує добірку рекомендованого залежно від ваших уподобань (і там можна пропускати, скільки влізе). 

Рекомендуємо заходити в «ТОП солов’їною», там вам не знадобляться шість пропусків, які додаток дозволяє на годину тим, хто не придбав один із платних планів. Окрім того, пісні, які дратують, можна мінусувати (та це не означає, що ви більше ніколи їх не почуєте. На жаль).

Deezer

Французький додаток Deezer має вельми схожий функціонал (і навіть адекватну вебверсію, якби ви раптом вирішили послухати його з десктопа). Дозволяє шість пропусків у безкоштовній версії, а також обмежуючи певні формати тільки платними підписками, які, до слова, дозволяють завантажувати музику на пристрій і слухати її потім офлайн (така функція є і в Spotify). 

«Повний фарш» від Deezer, який відтворює файли 16-біт/44.1 кГц FLAC та Sony 360 Reality Audio коштує 14,99 долара США.

SoundCloud

Це насамперед соцмережа, зосереджена на звуці. Дозволяє викладати і слухати, як музику (альбомами та створеними плейлистами), так і подкасти. Чимало українських подкастів з’являлися насамперед там. 

Застосунок має хорошу вебверсію, тож лінками на уподобані доріжки можна ділитися в інших соцмережах. Що у платному функціоналі? Насамперед інструменти для тих, хто викладає записи: збільшення об’єму завантажених композицій, групування треків, створення трек-листів, окремий контент з обмеженим доступом тощо.

Подкасти

Спеціалізовані додатки для подкастів (хоча деякі з них мають й інші функції) переважно безкоштовні, і цим варто скористатися.

Apple Podcasts та Google Podcasts

Практично дзеркальні за функціями безкоштовні додатки для розміщення та прослуховування подкастів на відповідних мобільних платформах. Автори подкастів можуть пропонувати певний контент з обмеженим платним доступом, однак його суттєво менше. Українські креатори переважно розміщують свої записи на обох платформах паралельно.

Megogo

Ми вже згадували цей сервіс для перегляду фільмів та серіалів у попередній добірці. Разом із прослуховуванням аудіокниг, тут можна розвиватися з подкастами. Теми найрізноманітніші: здоров’я, спорт, історія… війна (зокрема тут можна слухати і «Право на поплаву» керівника «Повернись живим» Тараса Чмута) — усі ці подкасти made in Ukraine, тож вибирайте до смаку.

АБУК

Аудіокнигарня АБУК, окрім власне аудіокнижок, пропонує лекції та подкасти на різноманітні теми. Серед авторів: креатори «Суспільного», «Радіо Skovoroda» та інші знакові українські творці, серед який Ярослав Грицак, Макс Кідрук, Євгеній Стасіневич. Їх можна безкоштовно прослуховувати в застосунку на Android чи iOS.

Overcast

Безкоштовний iOS додаток для прослуховування подкастів. Містить рекламу, яку можна вимкнути за 10$ на рік. Фішки: Smart Speed динамічно скорочує паузи в токшоу та Voice Boost — рівномірна гучність для всіх подкастів, незалежно від того, як ті були записані, а також додаток автоматично адаптується до середовища, де перебуває слухач: гучніше на вулиці, тихіше в затишних приміщеннях.

Pocket Casts

Ще один безкоштовний додаток, який доступний і на Android, і на iOS. Має зручні фільтри і навіть готові плейлисти: наприклад, що можна послухати перед сном, а що краще на ранкову пробіжку. Має синхронізацію між пристроями, а також продуманий пошук епізодів.

Castbox

Один із найбільших застосунків для подкастів зі зручним сортуванням та інтерфейсом. Є і виробником подкастів, і хостингом для авторів. Із Castbox можна безкоштовно слухати та завантажувати улюблені доріжки. Платна версія програми прибирає рекламу в додатку, а також дозволяє мати необмежену кількість підписок.

НВ подкасти

Серед українських ЗМІ окремий додаток із подкастами має «НВ», де розміщується низка голосового контенту від українських творців, серед яких не тільки журналісти медіа, а й експерти з різноманітних галузей. Зараз, звісно, левова частина подкастів присвячена зухвало розв’язаній росією війні в Україні.

Зображення на головній: Дарія Луцишина

Рубрика: Добірка, Полиця
Facebook
Telegram
Twitter