МЕДІА

0

КНИЖКИ • ЛЮДИ • МІСТА

Най буде свято: пісні до Різдва та Нового року

Плейлист, який захочеться слухати й у свята, й після свят

Різдвяно-новорічні свята диктують тему цієї музичної добірки. Вона спробує окреслити розмаїття форм і засобів музичної виразності, які звертаються до тематики різдвяних свят, долучаються до вітань, утворюють великий збірний хор колядників у яскравих і різножанрових костюмах. Усі вони бажають нам успіхів, легкої вдачі та, звичайно, Перемоги.

Гортайте добірку донизу, щоб прослухати плейлист повністю.

Народний ансамбль народної пісні і танцю «Славутич» (м. Кременчук) — «Щедрик»

Відкриває збірку ансамбль «Славутич» із твором «Щедрик» авторства Миколи Леонтовича в оригінальному його викладенні й обробці. Саме таким цей твір створив автор. Попри неймовірну кількість обробок і аранжувань захотілося показати оригінал, що став головною різдвяною мелодією не тільки України, але й усього світу.

ТЕЛЬНЮК: Сестри — «Новорічна»

«Сестри Тельнюк» — унікальне явище на українській сцені. Вони оживляють вірші класичних поетів і пишуть власні, створюють музику й аранжування в абсолютно різних стилях і музичних формах, але мають свої впізнавані, ніби контрастні й водночас добре поєднувані голоси.

Пісня «Новорічна» входить до циклу новітніх колядок «ТЕЛЬНЮК: різдвяні пісні live».

«Шпилясті кобзарі» — «Дзвоники дзвенять»

«Шпилясті кобзарі» — представники нового покоління бандуристів, які взялися популяризувати цей унікальний і непростий український народний інструмент і грати на ньому сучасні популярні пісні. Саме завдяки цим виконавцям бандура з’явилася у багатьох рок- і поп-колективах України, і її звучання знову увійшло до нашого буденного життя.

Тут ми бачимо виконання відомої американської композиції Jingle bells на бандурах і з українськими словами. Судячи з кількості переглядів, українцям подобається!

«Скрябін» — «З Новим роком»

Андрій Кузьменко написав не одну пісню про Новий рік і Різдво, але найбільше душу (мою) гріють пісні, написані гуртом «Скрябін» в оригінальному складі, коли це був український «Депеш Мод». Хоча референс тієї команди очевидний, музичний матеріал унікальний і непересічний, а лірика безбашенна і щира.

«Воплі Відоплясова» — «Добрий вечір»

Епічний гімн-славень від «Воплі Відоплясова». Істинно рокова обробка народної обрядової пісні. Краплинка ритмів реґґєй — музики карибського архіпелагу — зовсім не вибиває нас із контексту українського Різдва. Святково і пишно.

«ТНМК» — «Різдво рок-н-рол»

Пісня, що вміщена в сьомому, передостанньому, альбомі гурту «Танок На Майдані Конго», має й назву «7». Через пісню несеться потік метафор і фантазій, ніби слухача водять по великому фестивальному потягу, де всі веселяться і радіє. Учасники гурту відділяють зерна від полови, називаючи Новий рік — попсою, а Різдво — рок-н-ролом. Корисна роз’яснювальна робота.

«Ґенеза» — «Щедрівка»

Українська народна пісня і пружне звучання електрогітар, змішані в ідеальних пропорціях — ось що таке гурт «Ґенеза». У їхньому репертуарі безліч народних і стрілецьких пісень, під які хочеться піти в слем. Деякі з учасників колективу нині захищають нас у лавах Збройних сил України.

«Вій» — «Різдвяна балада»

Гурт «Вій» посідає почесне місце у залі слави українського рок-н-ролу. У їхніх композиціях присутні роздуми про життя і смерть, вони містичні й таємничі.

«Різдвяна балада» увійшла до другого альбому «Чорна рілля» (1994). Вона занурює слухачів в атмосферу середньовічного вертепу.

Lemko Bluegrass Band — Mykolay

Гурт, що став візитівкою Львова. Лемко Блюграс Бенд вдало поєднує в собі безліч упливів і стилів, але все це з’єднується великою любов’ю до музики. А ще колектив має щиру любов публіки багатьох регіонів України, і також зарубіжжя.

«Хорея Козацька» — «Ангели, знижайтеся»

Цей колектив відкриває нам потаємну браму в українське минуле. Досліджує і виконує рідкісні, забуті твори. Репертуар колективу охоплює пісні з різних епох: від пізнього середньовіччя до кінця XX століття. В ювілейний рік Сковороди ділимося бароковим кантом на його слова у виконанні «Хореї Козацької».

«Пиріг і Батіг» — «Що за радість на Світі настала»

Різдвяна мантра від «Пирога і Батога» занурює у восьмихвилинний транс, що є практично буддійським, у якому нам розказують біблійну легенду.

Діля — «Ой давно, давно постародавно»

Завершує добірку стародавня лемківська пісня «Ой давно, давно постародавно». У виконанні Ділі вона здобуває нового, ніжного звучання у супроводі сучасних інструментів.

Зануритись у святкову атмосферу допоможуть також різдвяні концерти та музичний фільм:

«Коляда з Батогом»

Різдвяний концерт «Хореї Козацької» на UA: Культура

Різдвяний музичний фільм «Колядки на Кудрявці»

JAZZKOLO. РІЗДВЯНА

Рубрика: Добірка
Facebook
Telegram
Twitter