МЕДІА

0

КНИЖКИ • ЛЮДИ • МІСТА

Хто став лауреатами премії BookForum Best Book Award 2021

Переможців визначало спеціальне журі із Києва, Львова, Харкова та Одеси. Вони отримали свої нагороди 16 вересня у рамках 28 BookForum у Львові

Best Book Award — головна премія Львівського міжнародного BookForum. З 1995 року вона щорічно визначає найкращі книжки від українських видавництв. На конкурс цьогоріч було подано понад 450 книг від більш як сотні українських видавництв. Нагородили переможців у 10 номінаціях, окрім того, роздали спеціальні та додаткові відзнаки.

Гран-прі отримала книжка Євгена Пшеничного «Ярослав Стешенко. Епістолярний монолог», видавництво «Коло» — за глибоку дослідницьку роботу і високоестетичне художнє втілення.

 

У номінації Фокусна тема «Гра в дорослішання» переможцем стала збірка есеїв Андрія Бондаря «Ласощі для Медора» (ілюстраторка Тетяна Омельченко), «Видавництво Старого Лева». Нашу рецензію на книжку читайте тут.

 

Список лауреатів основних номінацій:

Класична українська літератураЛеонід (Малошийченко) Чернов «Чудаки прикрашають світ», видавництво «Темпора» — за перетворення «наших 20-х» на літературний бренд і оживлення некласичних класиків.

Сучасна українська літератураГалина Крук «Хто завгодно, тільки не я» (ілюстраторка Валерія Печеник), видавництво Vivat — за гармонію витонченого стилю, почуттєвості образів та авторське осмислення дійсності.

Іноземна література в українському перекладі«Старша Едда» (перекладач Віталій Кривоніс, ілюстратори Вільям Гершом Коллінгвуд і Карл Еміль Доплер), «Видавництво Жупанського» — за знайомство українського читача зі знаковим твором світової класики.

Література для дітей від 0 до 6Олеся Мамчич «Овва, як бува! Абетка з історії України» (ілюстраторка Софія Томіленко), видавництво «Портал» — за книжку-маячок, завдяки якій орієнтуватимуться в минулому.

Література для дітей від 7 до 12Ліна Максимук «Козаки правлять країною», видавництво Discursus — за успішний відхід від шаблонів і оригінальне подання історичного матеріалу.

Література для підлітків і YAНаталка Малетич «Леся — мандрівний клубочок» (ілюстраторка Маша Фоя), видавництво «Портал» — за сміливу інтерпретацію традиційного образу Лесі Українки.

Non-fictionЮрій Шевельов «Я — мене — мені… (і довкруги): Спогади. У двох томах. Т.1. В Україні. Т. 2. В Європі», Видавець Олександр Савчук — за якісно нове, коментоване, ілюстроване та доповнене видання мемуарів видатного інтелектуала XX ст.

 

Читайте також есей Оксани Забужко про Юлія Шевельова «Ваш дєдушка, Ю. Ш.»

 

Наукова літератураНаталя Тихолоз «Петро Франко: формула долі (життєпис на тлі доби)», Львівський національний літературно-меморіальний музей Івана Франка — за розкриття складної і багаторівневої формули долі Петра Франка.

Візуальна книгаПйотр Лукашевич «Об’єднання Митців artes (1929-1935) та інші історії Львівського модернізму» (перекладач Андрій Бояров, ілюстраторка Ірина Цімерман), Центр міської історії Центрально-Східної Європи — за фундаментальне осмислення мистецтва феномена львівського модернізму.

Комікси та графічні романи — не присуджено у зв’язку з недостатньою кількістю поданих книг.

Війна на Донбасі, анексія Криму, переселенціДенис Казанський, Марина Воротинцева «Як Україна втрачала Донбас», видавництво «Чорна гора» — за болючий і дієвий посібник для нових поколінь, як усвідомити помилки і зберегти Україну. Наш огляд-конспект книжки читайте тут.

 

Спеціальні відзнаки:

Спеціальна відзнака Малого журі Львова — Лев-Осип Гец, Богдан-Володимир Крижанівський (упорядниця Ірина Гах) «Антольогія стрілецької творчости», видавнича компанія «ЮЕКС» — за відкриття маловідомої сторінки культурного феномену українського січового стрілецтва.

Спеціальна відзнака Малого журі Києва — Старченко Наталя «Українські світи Речі Посполитої. Історії про історію», видавництво Laurus — за віртуозне поєднання ґрунтовних компетенцій та захопливого викладу, в епіцентрі якого — принципова для сьогоднішнього часу історія походження українських еліт.

Спеціальна відзнака Малого журі Одеси — Павло Віктор «Фізика. Молекулярна будова речовини і теплові явища», видавництво BookChef — за удоступнення фундаментальної науки для школярів і студентів.

Спеціальна відзнака Малого журі Харкова — Олег Яцина, Габрієль Михайлов «Перша Харківська фортеця» (ілюстратор Владислав Христенко), видавництво «Дім Реклами» — за глибоке історичне дослідження та реконструкцію найстарішої оборонної споруди Харкова.

Спеціальна відзнака голови Великого журі Богдана Тихолоза — Роман Яців «Мала хронологія мистецьких подій і пам’ятних дат XX століття: Україна — світ», видавництво «Апріорі» — за масштабний авторський літопис історії мистецтва XX століття.

Спеціальна відзнака директорки ГО «Форуму видавців» Катерини Шевченко — Сергій Осока «Три лини для Марії», «Видавництво Старого Лева» — за великі історії маленьких людей.

Спеціальна відзнака Української бібліотечної асоціації — Галина Глодзь «Бустрофедон та інші. Коротка історія читання» (ілюстраторка Анастасія Войчук), видавництво «Портал».

Спеціальні відзнаки від міста Львова — Оксана Забужко «Апокриф. Чотири розмови про Лесю Українку», Ґжеґож Ґауден «Книга Львів. Кінець ілюзій. Оповідь про листопадовий погром 1918 року», Софія Андрухович «Амадока».

Спеціальна відзнака Львівської обласної Ради — Олег Сова.

 

Додатково відзначені:

Антон Санченко, автор книжки «Круз та Лис. Напередодні» (видавництво «Комора») — за художню популяризацію українського внеску в історію географічних відкриттів.

Автори книжки «Розповіді про тварин та їх назви» Кирило Булаховський та Максим Гаврилюк (видавництво «Література та мистецтво») — за цікаву і популярну зоологію для дітей.

Дарина Морозова, авторка монографії «Покажи мені людину. Антропологія Антіохійської школи та її спадщина у Київській традиції» (видавництво «Дух і Літера») — за ґрунтовне дослідження та розширення перспектив української гуманітаристики.

Авторський колектив НАН України за фундаментальну працю тритомник «Церковне мистецтво України», видавництво «Фоліо».

Перекладач Микола Климчук за переклад українською засадничої книжки про природу архітектуру «Як будувати на віки. Архітектура поза часом» Кристофера Александера, видавництво Osnovy Publishing.

Видавництво «Віхола» в особах співзасновниць: Ольга Дубчак, Ілона Замоцна, Марина Захарчук, Вікторія Шелест, Наталія Шнир, Ірина Щепіна — за яскравий видавничий дебют і популяризацію українського нонфікшну.

Олександр Щерба, український дипломат — за принципове відстоювання національних інтересів України на міжнародній арені та книги «Щеплення від мороку» (видавництво «Дух і літера») і Ukraine vs. Darkness. Undiplomatic Thoughts.

 

Читайте також фрагмент із книжки «Лінгвістика на карті світу» Рустама Гаджієва видавництва «Віхола»
та фрагмент із книжки «Віхоли» «За лаштунками імперії» Віри Агеєвої
Рубрика: Новини
Facebook
Telegram
Twitter