МЕДІА

0

КНИЖКИ • ЛЮДИ • МІСТА

Концерт-перформанс Old School Ukrainian Funk: Альберт Цукренко і гурт МОВА

Мандруйте в часі під ритми української фанк-тастичної музики 70-х
Початок: 28 Червня 2023, 19:00
місто: Київ
де: Київ, МЦКМ, Алея Небесної Сотні, 1
формат: Наживо
вхід: Квиток
вартість квитка: від 250 грн

Old School Ukrainian Funk — це мультимедійний триб’ют-проєкт, що містить кавер-композиції на українські фанк-пісні 1970-х і естрадні гіти 1960–80-х років у виконанні гурту МОВА, та лекцію-перформанс дослідника української естрадної пісні, музиканта і шоумена Альберта Цукренка («Хамерман Знищує Віруси»).

Old School Ukrainian Funk відроджує цілий пласт української попмузики 60–80-х років, зокрема фанку 70-х, яка була свідомо придушена за часів СРСР і забута після його розпаду. В умовах тоталітаризму українські фанк-пісні не могли мати справжнього фірмового звучання, властивого цьому стилю. Та попри це, вони були на піку тогочасних світових тенденцій і заразом мали свій неповторний колорит. Віталій Бардецький, музичний журналіст і продюсер, назвав цей феномен «вусатим фанком» і зняв про нього однойменний документальний фільм.

Київський гурт МОВА виконає шедеври тієї епохи в оригінальному звучанні та несподіваних власних аранжуваннях. Шоумен Альберт Цукренко («Хамерман Знищує Віруси») розповість про найпопулярніші хіти української естради 1970-х, а також про історичний і музичний контекст, у якому їх створювали.

«Нова хвиля зацікавлення українською естрадою збурилася кілька років тому, після виходу документального фільму “Вусатий фанк”. Саме він надихнув мене створити телеграм-канал ПЛАЙ, де я розповідаю про наших забутих естрадних героїв та їхню музику. А з початком повномасштабної війни українська музика 60–80-х привертає ще більше уваги вітчизняних меломанів, які відкривають і перевідкривають її для себе.

Донедавна на сучасній українській сцені естрадні шлягери звучали рідко. Наприкінці минулого року відроджувати їхнє звучання в новій якості взявся гурт МОВА. А тепер до музикантів приєднається ексцентричний Альберт Цукренко — учасник гурту “Хамерман Знищує Віруси” та музичний критик, який проллє світло на історію появи на світ естрадних суперхітів. Знаймо і цінуймо свій музичний олдскул!», — Філ Пухарєв, музичний оглядач, автор проєкту «Плейлист української естради» про найвідоміші шлягери 60–80-х.

 

Читайте також про роботу творчої команди над матеріалом концерту-перформансу
та як відбувся концерт Old School Ukrainian Funk 4 травня 

 

Альберт Цукренко — журналіст, редактор, ведучий теле- і радіопрограм, автор телепрограми «Альберт» на каналі «Громадське ТБ» і рубрики «Бальзам на душу», сценарист шоу «Люта українізація», учасник гурту «Хамерман Знищує Віруси».

МОВА — гурт, що виконує українські ретро-гіти 1960–80-х років. Фанк, свінг, босанова, танго — пісні саме цих стилів супроводжували життя українців XX століття. МОВА повертає їм життя і впізнаваність, додаючи сучасних інструментів і свободи у звучанні.

Айдентика проєкту: Дмитро Растворцев

 

Слухайте також 10 маловідомих шедеврів 1970–80-х
Facebook
Telegram
Twitter
Схожі події
4 Червня 2023, 19:00
Концерт-перформанс Old School Ukrainian Funk: Альберт Цукренко і гурт МОВА
Поділитися в:
Facebook
Telegram
Twitter