МЕДІА

0

КНИЖКИ • ЛЮДИ • МІСТА

Концерт «Пирога і Батога»

Музично-поетичне дійство від гурту «Пиріг і Батіг»
Початок: 4 Червня 2023, 19:00
місто: Київ
де: Кіностудія Довженка, просп. Перемоги, 44
формат: Наживо
вхід: Квиток
вартість квитка: 400 грн
Українська лірика у комплекті з музичними шмаганнями. Щемко, бурхливо та багатогранно. Скрипка, контрабас, перкусія, гітара, гобой, фагот і співана поезія.
«Пиріг і Батіг» – це ніжно-тривожне засвоювання мови, акуратна модернізація народного пісенного спадку. Музичне трактування поезії взірців різних років, що дає змогу прослідкувати еволюцію мови з певного періоду.
«Пиріг і Батіг» представлять декілька поколінь наших культурних героїв. Поруч із представником старої школи Миколою Вороним, якого 1938-го розстріляли з групою селян на Одещині, буде його син Марко – вбитий за рік до смерті батька в урочищі Сандармох. Третю генерацію, вже так зване придушене Відродження, представлять Василь Симоненко і Василь Стус.
Загалом гратимуть композиції на слова Євгена Плужника, Миколи Хвильового, Василя Стуса, Василя Бобинського, Володимира Свідзінського, Грицька Чупринки, Миколи Вороного, Михайла Драй-Хмари, Майка Йогансена, та інших славних українських поетів і поеток, що були закатовані радянською владою в період з 1921 по 1986 роки.
«‎Наша програма це музична шана поетам розстріляного Відродження і не тільки. Проходять роки й видно, чому цей спадок лежав якимось певним камінцем, присипаний якимось номенклатурними речами, просувались зовсім інші тези та наративи. Всюди були свої поети. Наш край увесь у рубцях, і їх треба пам’ятати. Коли як не зараз підіймати це все на поверхню?», Мар’ян Пирожок, засновник та фронтмен гурту.
Facebook
Telegram
Twitter
Схожі події
4 Червня 2023, 19:00
Концерт «Пирога і Батога»
Поділитися в:
Facebook
Telegram
Twitter