МЕДІА

0

КНИЖКИ • ЛЮДИ • МІСТА

Книжкові рекомендації Анни Погрібняк

Що радить читати фешн-блогерка, IT-фахівець Анна Погрібняк — дивіться в добірці на Тиктор медіа.

Віктор Франкл «Людина в пошуках справжнього сенсу. Психолог у концтаборі», «Клуб Сімейного Дозвілля», 2016

Думаю, варто почати мій список рекомендацій саме з цієї книжки. Її автор — психолог і філософ, який провів три роки в ув’язненні в нацистських таборах. В основі книжки – саме цей страшний досвід. Але якщо ви думаєте, що вона буде занадто депресивною, то зовсім не так. 

У цій роботі автор вивів нові психологічні терміни і поняття, які з того часу використовуються у психології. Його нововведення покликані допомогти людям переживати важкі події свого життя завдяки можливості подивитись на них під іншим кутом. Раніше я радила її друзям, яким довелось пережити важку втрату близької людини. На жаль, тепер вона стала актуальною для кожного з нас.

Еріх Фромм «Мистецтво любові», переклад: Віра Кучменко, «Клуб сімейного дозвілля», 2017

Німецький філософ і психоаналітик розбирає відчуття любові в усіх її аспектах. Якими бувають любов і кохання, чому ми їх прагнемо, кому їх найбільше не вистачає? Які психологічні проблеми і досліди різних форм прояву почуттів із цим пов‘язані? 

Якщо вам подобається досліджувати психологію, раджу почати з цієї книжки автора і, якщо зацікавить, братися за інші його роботи.

Річард Фейнман «Та ви жартуєте, містере Фейнман!», переклад: Микола Климчук, «Наш Формат», 2018

Річард Фейнман — відомий науковець-фізик. Про цю книжку я почула, коли навчалась в університеті. Хоча це й був технічний напрям, фізику ми не вчили і вона ніколи мене сильно не цікавила. Та річ не в ній. 

Окрім наукових досягнень, Фейнман мав багато інших захоплень — і малювання, і барабани, він до всього ставився з гумором і постійно жартував і підколював друзів і колег. Нещодавно мені вдалося поговорити з людиною, яка відвідувала в університеті його останній курс. (На жаль, Річард Фейнман помер посеред семестру від раку, до останнього не відмовляючись вести лекції). Як мені розповіли, його ніколи не бачили без посмішки на обличчі, навіть у такий важкий період. Лежачи у своєму лікарняному ліжку, він продовжував розігрувати медсестер. 

Книжка написана в форматі мемуарів (не люблю це слово 😁) і читається дуже легко.

Дейл Карнегі «Як здобувати друзів і впливати на людей», переклад: Ірина Іванченко, «КМ-БУКС», 2017

Під час читання цієї книжки я не могла повірити, що текст написаний більш як 80 років тому. Голос автора в моїй голові звучав сучасно і його думки легко проєктувались на моє життя. Кожна ідея здавалась простою й очевидною, але блін! Наскільки простіше стало жити, коли я почала їх дійсно юзати. 

Скажу тільки, що це буде особливо актуально для тих, хто працює з людьми і тим паче для тих, хто обіймає будь-які менеджерські позиції. Але насправді цю книжку вважаю базою, актуальною для кожного з нас.

Роберт Т. Кійосакі «Багатий тато, бідний тато», «Брайт Букс», 2007

Я впевнена, що ви чули про цю книжку, але не впевнена, що читали її. Так от, якщо ще ні — раджу купити якомога скоріше. Особливо якщо ви не в захваті від своїх стосунків із грошима. 

Я рада, що прочитала її 10 років тому (коли ще навіть не заробляла своїх грошей), і думаю, що прийшов час перечитати.

Джоджо Мойєс «Останній лист від твого коханого», переклад: Тетяна Заволоко, «Клуб Сімейного Дозвілля», 2021

Ну не могла ж я залишити цю підбірку без суперлегкої ненав’язливої книжки, яка швидко захоплює і легко читається. Дуже рідко читаю романи. Але це для мене ідеальний формат, щоб взяти з собою у відпустку, коли треба максимально переключитись. 

Я читала декілька книжок цієї авторки, а сюжети із втратою пам‘яті захоплювали мене, скільки себе пам‘ятаю. Тут саме такий.

Рубрика: Добірка, Полиця
Facebook
Telegram
Twitter