Тільки серії, яких ще не читав. Пропонуємо вам відкрити для себе романи, створені українськими письменниками.
Ми зібрали для вас десять детективних серій, серед яких переважають ретро-історії, які не тільки написані на основі цікавої загадки, а й створюють історичне тло, та й про сучасні справи не забули.
Серія про Адама Вістовича від Богдана Коломійчука, «Видавництво Старого Лева»
Події у книжках розгортаються на початку XX століття напередодні, під час і після Великої війни, яку ми зараз іменуємо Першою світовою, у Львові, Відні й не тільки. Головний герой — комісар Адам Вістович — детектив із талантом, якому піддаються будь-які загадки. Його методи — не тільки збирання доказів, а й бійки, засідки, розпитування вар’ятів із соціального дна. А ще розвідка…
Із Вістовичем нудно не буде, тим паче — він дуже стильний мужчина. Наразі до серії входить три томи «Готель Велика Пруссія», «Експрес до Ґаліції» та «300 миль на Схід» (обіцяють іще).
Серія про Марка Криловича від Юрія Винничука, «Фабула»
Ще одна мандрівка до Львова і знайомство з нічним репортером Марком Криловичем, який постійно знаходить пригоди на свою голову, бо вже отримував по пиці — не злічити. Та в серії, яку відкриває «Вілла Деккера» і продовжує «Аґент Лилик», він, схоже, ще й розгнівав жорстокого вбивцю, бо ланцюжок убивств, скоєний «цинамоновим душієм», вказує на самого Криловича.
Кому журналіст, для якого немає заборонених тем, перейшов дорогу? Список може бути дуже довгим, та ниточка вже тягнеться. Щоб глибше розкрити образ персонажа, зверніть увагу й на роман «Нічний репортер».
Серія про Івана Карповича Підіпригору від Владислава Івченка, «Темпора»
Вісім книжок із детективними оповіданнями, поєднаними спільним персонажем — Іваном Карповичем із Роменщини, який, як істинний український Шерлок Гольмц, завжди знайде злочинця. Справи, над якими він працює, настільки різноманітні, що кожен знайде улюблену.
Читати можна за такою послідовністю «Стовп самодержавства або 13 справ Івана Карповича Підіпригори», «Найкращий сищик імперії на службі приватного капіталу», «Найкращий сищик імперії на Великій війні» «Найкращий сищик та падіння імперії», «Одіссея найкращого сищика республіки», «Найкращий сищик та помста імперії» «Битва за Одесу» та «Найкращий сищик та битва з імперією» або ж довільно.
Серія про Платона Чечеля від Андрія Кокотюхи, «Віват»
Платон Чечель — талановитий київський слідчий, який розкрив резонансну справу: дівчат жорстокого вбивала донька таємного радника з Петербурга. Скандал із кривавою баринею міг би зробити його відомим, але зробив вигнанцем, тому що раптом вона загинула за таким же сценарієм. Тож виникає сумнів: чи вона це? Чечелю доводиться переховуватись, щоб упливові владці не запустили в нього пазурі.
У цій серії він діятиме як приватний детектив, розкриваючи злочини, всіх подробиць яких поліції знати не варто. «Вигнанець і чорна вдова», «Вигнанець і навчена відьма», «Вигнанець і перевертень», «Вигнанець і грішниця» та «Вигнанець і шляхетна полонянка».
Читайте також: 10 екранізованих мальописів: супергерої й не тільки
Серія про Якова Ровнєра від Юрія Даценка, «Клуб Сімейного Дозвілля»
Кінець ХІХ століття. Лондон тремтить через маніяка, який нападає вночі. Джек Різник полює на жінок та нівечить їхні тіла. Його так і не впіймали. Він зник… За кілька років у Проскурові теж хтось починає полювання на повій. Поліція швидко розкриває злочин, але потім стається ще одне вбивство.
Хірург Яків Ровнєр, який допомагає у розслідуванні, розуміє, що слідчі тупцюють на місці, і починає шукати відповіді самостійно. От тільки його це приведе до неабиякої небезпеки. Якову доведеться мати справу і з містикою, яка кидатиме виклик усьому, у що він вірить. У серії три книжки: «Пастка для різника», «Книга в камені» та «І стало світло…».
Серія про Тараса Адамовича Галушка від Олександра Красовицького та Євгенії Кужавської, «Фоліо»
1916 рік, Київ. Слідчий Галушко вже на пенсії. Він насолоджується відпочинком у затишному будиночку із садочком, варить неймовірно духмяне варення і щодня чекає свіжу газету. Та, схоже, минуле його не хоче відпускати, і йому доведеться згадувати, як це — бути столичним слідчим. Щоправда, географія його розслідувань вийде за межі Києва.
А почнеться все з безслідного зникнення балерини мало не зі сцени театру. Допомагатиме йому курсистка і водночас сестра зниклої танцівниці Мирослава, яка залишиться помічницею Галушка і після розкриття цієї справи, і сором’язливий слідчий, який має всі шанси стати новою зіркою розшуку, якщо буде хоч трішки впевненішим у собі. Наразі в серії чотири книжки «Справа зниклої балерини», «Справа мертвого авіатора», «Справа майстра-червонодеревника» та «Справа одеських шпигунок».
Серія про Клима Жеграя від Василя Добрянського, «Клуб Сімейного Дозвілля»
Події розгортаються в 1918 році. Капітан поліції Клим Жеграй отримує завдання від самого гетьмана Павла Скоропадського: розслідувати загадкові зникнення німців у Радомислі, а ще — знайти зниклу дружину генерала, яка вийшла прогулятися і більше її ніхто не бачив.
Якщо Жеграєві вдасться, він очолить столичний розшук, та й узагалі капітан засумував за роботою з ризиком і викликом. От тільки в Радомислі він стикнеться з неабиякою небезпекою і розкриє таємниці, про які й не здогадувався… Далі його справи ставатимуть усе цікавішими. У серії наразі три книжки: «Помилка капітана Жеграя», «Трибунал апостолів» та «Скриня для гетьмана».
Серія про Клима Кошового від Андрія Кокотюхи, «Фоліо»
Климу Кошовому довелося тікати з Києва, де його кинули до цюпи, до Львова, де він знову опиняється на грані, адже бути на місці злочину біля бездиханного тіла — щонайменше підозріло. Щоправда, ще не зовсім зрозуміло, що ж таки сталось із паном Сойкою, адже ворогів він мав доволі, але смерть він міг заподіяти собі й сам… Саме так починається перша книжка із цієї серії, де Климові Кошовому, а ще комісару Мареку Віхурі доведеться розкрити низку заплутаних злочинів.
До серії входять: «Адвокат iз Личакiвської», «Привид з Валової», «Автомобіль з Пекарської», «Різник із Городоцької», «Коханка з площі Ринок», «Втікач із Бригідок», «Офіцер із Стрийського парку» та «Київські бомби».
Читайте також: 10 книжкових серій для юних детективів
Серія про Макса Ґедзя від Мартина Якуба, «Смолоскип», «Віват»
У далекому минулому міліціонер, пізніше солдат у російсько-українській війні, зараз — приватний детектив на початку кар’єри. Макс Ґедзь намагається знайти своє місце в цьому світі, де стільки всього змінилося, а найбільше змінився він.
У першій книжці він розслідуватиме зникнення, за яким тягнутиметься кривавий слід. Серійний убивця? У другій — усе почнеться з убивства, яке, здається, було заплановане дуже давно. Так давно, що йому доведеться копирсатися у власному минулому, щоб відшукати підказки. Цікаво, як далеко він зайде в наступній історії. Наразі до серії входять дві книжки: «Мертві моделі» та «Не твоє собаче діло».
Серія про патрульну Власту Коваль і слідчого Єгора Скляра від Ксенії Циганчук, «Фоліо»
Слідчий Єгор Скляр, який перевівся до Рівного з Луцька, ще не залишив жодну справу нерозкритою, і на новому місці він не збирається псувати собі статистику. Він переїхав сюди через кохану, але фанатична відданість роботі поставила на цих стосунках хрест. Патрульна Власта Коваль прагне розслідувати справи, а не виїжджати на ДТП та п’яні сварки. Це її шанс, однак здається, що все проти цього.
Перша зустріч цих персонажів буде не вельми приємною, та зрештою вони навіть навчаться співпрацювати, хоча Скляр не втрачатиме нагоди довести, що знає і вміє більше за колегу. Зараз у серії п’ять книжок: «Кривавими слідами», «Убивця з підземелля», «Кубик Рубіка», «Право на вбивство» та «Привиди серед нас».