МЕДІА

0

КНИЖКИ • ЛЮДИ • МІСТА

Виставка вишиванок із фондів Музею Голодомору

Завершення: 28 Травня 2023, 18:00
місто: Київ
де: Музей Голодомору, вул. Лаврська, 3
формат: Наживо
До Дня вишиванки вперше найвідоміший пам’ятник Голодомору — «Гірка пам’ять дитинства» (дівчинка з колосками) — буде вдягнуто в українську сорочку. У роки Голодомору українські діти були позбавлені не лише шматка хліба, а й щасливого дитинства — розваг, красивого одягу, безтурботних буднів і свят. У День вишиванки цією символічною акцією ми хочемо згадати про їхнє втрачене дитинство та нагадати, що його і сьогодні, просто в цей самий час, крадуть у сучасних дітей, позбавляючи права на безпеку, освіту, а часто — і на життя.
Сорочка, яку «вдягне» наша дівчинка з колосками, обрана не випадково — її пошила Майстерня етноодягу I TELL YOU з міста Ірпінь. Ініціатива, яку очолює Юлія Лівінська, навчає всіх охочих швидко та якісно виготовити власноруч собі вишиванку, яка є символом української ідентичності та культури. Таким чином, окрім участі в Дні вишиванки, Музей висловлює підтримку низовим ініціативам щодо сучасного відродження української культури. Особливо важливим для нас є те, що організатори ініціативи здійснюють свою діяльність в Ірпені, роблячи внесок у відбудову громадського життя міста, яке торік пережило окупацію.
Початок акції — о 10:00 годині біля самого пам’ятника (м. Київ, вул. Лаврська, 3).
У день відкриття вхід вільний.
Одночасно в Залі пам’яті відкриється виставка сорочок із фондів Музею з унікальними історіями. Зокрема, будуть представлені вишиті артефакти періоду Голодомору. Один із найбільш цінних експонатів — сорочка з с. Перекопівка Роменського району Сумської області. Агафія Чуб вишила її у 1920-х роках на власне весілля. Жінка раптово померла у 1930 році. Рятуючи під час Голодомору двох доньок, чоловік Агафії виміняв всі вишиті речі та дорогоцінності на харчі. Залишив тільки весільну сорочку дружини, яку сильно кохав. Кілька років тому донька покійної Ганна Аврамівна Омельяненко (Чуб) передала родинну реліквію Музею Голодомору.
Також в експозиції будуть представлені унікальні сорочки, що були знайдені у с. Єрківці Бориспільського району на Київщині. Дарувальниця Дар’я та її чоловік — лікарі, працевлаштувались у сільській амбулаторії. Селищна рада надала їм для тимчасового проживання будинок. Саме там нові власники знайшли чотири вишиті сорочки, якi могли опинитися на смітнику, але були «врятовані» та передані до фондів Музею Голодомору.
У Музеї будуть представлені 11 вишиванок, більшість яких з унікальною історією.
Facebook
Telegram
Twitter
Схожі події
26 Травня 2023, 18:30
28 Травня 2023, 12:00
Виставка вишиванок із фондів Музею Голодомору
Поділитися в:
Facebook
Telegram
Twitter