МЕДІА

0

КНИЖКИ • ЛЮДИ • МІСТА

Авторська виставка Надії Харт «Іменем Твоїм»

Завершення: 31 Травня 2023, 18:00
місто: Київ
де: Музей Шістдесятництва, вул. Олеся Гончара, 33
формат: Наживо
вхід: Квиток
вартість квитка: За тарифами музею

«Іменем твоїм» — це серія портретів, присвячена культурним діячам доби шістдесятництва та Розстріляного відродження. Роботи було створено протягом 2022-2023 рр. як реакція на воєнні злочини російської федерації проти української культури на окупованих територіях. Спалювання україномовних книжок, руйнування та обкрадання музеїв, репресії проти української інтелігенції повертають нас до історій минулого, де це все вже відбувалось тими ж самими руками. Як шістдесятники стали нащадками діячів Розстріляного відродження, відновлюючи та зберігаючи пам’ять про них і продовжуючи їх справу, так само і митці сучасності переймають від попередніх творчих поколінь відповідальність за збереження культурної пам’яті. 

Роздуми про втрачену молодість, штучну обірваність життя та заборону бути представником своєї нації є провідним мотивом робіт. Експресивні вугільні розчерки та мініатюрні портрети, що доповнюють основні, стають темним контрастом до юності та краси, неприємним ореолом, який зрештою виливається у назвах робіт – разом з іменем вказано останній рік життя. 

Вірш Василя Симоненка «Україні» стає тою самою інтонацією та девізом, який об’єднує всі попередні та теперішні покоління у боротьбі проти ворога, і тому слова з нього, які також стають назвою експозиції, формують на думку художниці екзистенційний сенс нашої національної ідеї.

Facebook
Telegram
Twitter
Схожі події
26 Травня 2023, 18:30
28 Травня 2023, 12:00
Авторська виставка Надії Харт «Іменем Твоїм»
Поділитися в:
Facebook
Telegram
Twitter