МЕДІА

0

КНИЖКИ • ЛЮДИ • МІСТА

Більше про Сковороду: добірка відео, аудіо і текстів

До 300-річчя з дня народження культового українського філософа створили низку культурних проєктів

Ми зібрали для вас ті, які можна переглянути або переслухати онлайн.

Хорова симфонія «Узнай себе» у виконанні Liatoshynskyi Capella Національного будинку музики у записі

Твір композитора Олександра Щетинського поєднує уривки з філософських трактатів Григорія Сковороди («Діалог. Назва його — потоп зміїний», «Розмова п’яти подорожніх про справжнє щастя в житті», «Убогий жайворонок», «Всякому городу нрав і права»). Його доповнюють цитати з Біблії та текстів античних філософів, який захоплювався Григорій Савич. Усі подані мовами оригіналу.

«Суспільне. Культура» записало низку подкастів до 300-річчя Григорія Сковороди, та виклало їх в окремому плейлисті на Soundcloud. Є серед них і байки філософа, і розмови про нього, зокрема з поетом Сергієм Жаданом, з філософом Тарасом Лютим, з мистецтвознавицею Діаною Клочко. Зверніть увагу і на радіодраму «Що є свобода» — авторський проєкт Ади Роговцевої.

Подкаст «ПереФарбований лис» у випуску «#26 Бджола та шершень. De Libertate. Григорій Сковорода» розповідає про життя і творчість, про покликання і свободу, про освітній нетворкінг і філософський погляд на життя, про самовираження і внутрішню суть.

Григорій Сковорода тепер є і в інстаграм! Там мало не щодня з’являються його цитати в стильному лаконічному оформленні — готовий контент для натхнення та поширення.

До слова, для цього акаунт обрали образ юного, 28-річного Сковороди. Цей профіль веде на сайт Skovoroda.Today, звідки можна відправити листа у майбутнє близькій людині або навіть собі, вибравши зручний месенджер або ж через email. Він буде доставлений після перемоги.

Спецвипуск «Культурного інстинкту»: «Тарас Лютий: «Сковорода є своєрідною матрицею, яку потрібно наповнювати різними інтерпретаціями»», — пів години інтенсиву про найвідомішого українського філософа.

«З нагоди 300-річчя від дня народження Григорія Сковороди говоримо з філософом, письменником Тарасом Лютим про те, що ж таке філософія та чи потрібна вона у повсякденному житті. Чому існує теза «якщо не знаєте Біблії, навіть не беріться за Сковороду» і чи правдива вона? З чого варто починати знайомство з творчістю філософа, про мову його праць та тяжіння до європейської традиції. Як зробити, аби Сковорода став цікавим для широкої аудиторії, та чи варто його осучаснювати, зображуючи хіпстером тощо?», — йдеться в описі до відео від «Суспільне. Культура».

Варто звернути увагу на відеопроєкт від «Культуртригер» «Навіщо росіянам наш Сковорода» про те, як росія намагається присвоїти собі українського філософа і чому в них нічого не вийде.

Григорію Сковороді присвячений і спеціальний випуск «Історії без міфів», де детально розповідають біографію філософа: «Григорій Сковорода: ДЕміфологізація канонічного образу // 10 запитань історику».

Фільм «Григорій Сковорода: пророк, філософ, мандрівник та гуманіст | Культові українці», який вийшов торік, розкриває образ українського філософа. Зокрема, розповідає про його стоїчний спосіб життя. Можливо, вам цікаво, якій їжі віддавав перевагу Григорій Сковорода?

Онлайн-конкорданс повної збірки творів Григорія Сковороди дозволяє читати твори філософа і водночас досліджувати особливості його лексики та слововживання, створений за сприяння Альбертського університету.

Ресурс «Григорій Сковорода «Байки харківські»: читаємо, слухаємо, вивчаємо» пропонує низку матеріалів для текстуального та контекстуального вивчення найвідомішого з доробку філософа.

Авторка блогу «Натхненник» створила чимало матеріалів для вчителів української мови та літератури про Григорія Сковороду. Корисними вони будуть не тільки для педагогів і школярів, а й для кожного, хто прагне дізнатися більше про знакову постать філософа.

Ілюстрація із сайту «Натхненник»
Рубрика: Полиця, Добірка
Facebook
Telegram
Twitter