fbpx
ТИКТОР
МЕДІА

0

/
/
Фрагмент із книжки «Кравчиня з Парижа» Джорджії Кауфманн

Фрагмент із книжки «Кравчиня з Парижа» Джорджії Кауфманн

Джорджія Кауфманн «Кравчиня з Парижа», переклад Вікторії Калини, «Книголав», 2022
kravchynia cover - Фрагмент із книжки «Кравчиня з Парижа» Джорджії Кауфманн
Share on facebook
Facebook
Share on telegram
Telegram
Share on twitter
Twitter

Головна героїня роману Роза Кустачер створила велику модну імперію, бо мала дар підбирати ідеальне вбрання для будь-якої події. Одного дня вона готувалася до найважливішої зустрічі у своєму житті, але раптом її звична впевненість зникла, вона так розгубилася, що вперше не знала, що вдягнути. І саме тоді нарешті наважується відкрити історію свого життя, яке не завжди було таке яскраве, в достатку і комфорті.

Роза розповідає про своє дитинство у гірському італійському селі та що з нею сталося, коли сюди прийшли нацисти. Про втечу серед ночі, про надію і розбите серце у Швейцарії, про гламур і любов у Парижі. Про амбіції та провал у Ріо-де-Жанейро, про успіх і пошук себе в Нью-Йорку. Вона дивиться на своє життя, яке минає у постійній гонитві. Але тепер вона більше не буде втікати.

Публікуємо фрагмент із книжки «Кравчиня з Парижа» Джорджії Кауфманн, наданий видавництвом.

 

Тобі ж відома історія цього будинку, чи не так? Єдине, чого ми не змінювали під час ремонту, — це ванна кімната. Я ще ніколи не зустрічала бізнесмена, який не рахував би кожного пенні. Люди, які самі заробили свої статки, не схильні розкидатися грошима. Будь-який мій вибір зумовлений, звичайно, моїм стилем, але більшою мірою — розумінням структури, матеріалів і їхнього призначення. Хай то дизайн одягу чи приміщення або чогось іще, передусім потрібно вибрати правильний матеріал. Знатися на тканинах і матеріалах, їхніх сильних і слабких сторонах — ось у чому полягає майстерність. Правильний вибір матеріалів для ванни створить правильну атмосферу.

Знаєш, про що я? Про ванну, повністю обкладену мармуром. Насправді це італійський стиль, і не лише тому, що я сама звідти, але й тому, що індійський мармур дуже пористий і його дуже важко відполірувати до блиску, тож, попри свою унікальну красу, він зовсім не підходить для ванни з робочого погляду. Хороший дизайн поєднує красу матеріалів із їхньою практичністю. Цей мармур одночасно водонепроникний і красивий — лише поглянь, як він виграє живими відтінками рожевого, червоного, сірого й білого, що перетікають один в один. Довелося докласти чимало зусиль, щоб дістати цей досконало блідо-рожевий мармур Арабескато Оробіко Россо. Ти навіть не уявляєш, скільки зразків і на скількох складах я передивилася, щоб знайти екземпляр саме такого кольору. Надалі ніщо не змусило б мене ризикнути зіпсувати цей мармур, переносячи нагору, тож він залишився тут. Він не такий, як матеріал для ванни нагорі, — там я уявляла щось величніше й стриманіше. Уся суть полягала в тому, щоб показати, що містер Джеймс Мітчелл — не якийсь там позер чи задавака, а пан, що має смак. Про вибір мармуру Каррера не могло бути мови — уся ця білизнá в одній кімнаті? Це все одно що купити одяг от-кутюр заради марки, а не дизайну, крою чи тканини. Так чинять люди з грошима й без смаку.

Не можу зібратися докупи. Нервую. Мені недобре. Заходь, заходь. Що я розповідала? Точно: «Бреччіа Ончіата» — ось що я обрала для ванни нагорі. Це гладкий бежевий мармур зі

вкрапленнями та хвильками білого, бузкового й рожевого. Так само як добираєш потрібний камінь для кахлів чи тканину для сукні, надаєш значення своєму вигляду для зустрічі. Якщо це ділова зустріч, я зважаю на те, наскільки хочу привабити чи справити враження. Якщо прагну вразити своїм діловим талантом і впливом з порога, то одягну «Діор» або «Ів Сен-Лоран». Якщо волію зробити більший акцент на творчому й дизайнерському підході, обираю одяг від «Дюмаре». Або ж якщо хочу звабити жіночністю, а потім вразити бізнесовою хваткою, то доберу щось від «Шанель». Усе це мені зазвичай вдається легко, але не сьогодні.

Моя люба, це дивно, але чи бачила ти колись, щоб я не знала, що надягнути? Я ніколи раніше не думала, що в мене занадто багато речей. Проблема в тому, що я так відчайдушно прагну справити потрібне враження, що навіть не знаю, із чого почати. Зазвичай, моя люба, я починаю з тканини, саме з тканини — цього я навчилася, щойно узявшись за свою першу викройку. Той самий візерунок на вовні, шовку чи бавовні або ж той самий крій уздовж чи впоперек щоразу створюють іншу модель. Тканина має свій особливий сенс: бавовна асоціюється з літом, а літо — з відпочинком. Льон схожий з бавовною, але з ним більше мороки: потрібно бути достатньо впевненою, щоб не зважати на складки. Вовна асоціюється із зимою, затишком і захистом від холоду. Шовк пасує до будь-якого сезону й завжди означає розкіш і багатство. А щодо нейлону та поліестеру, то нейлон був створений для панчіх і для того й годиться.

Я залишила дім (де, за збігом обставин, не було душу і ми купалися лише раз на тиждень, у неділю, перед церковною службою) фактично з порожніми руками. Зі мною була тільки стара потерта валіза та два комплекти одягу й білизни. Із цього, а також із тяжкої праці й таланту, почалися мої творіння. Тож тепер кожного божого дня я заходжу до ванної кімнати й запитую себе: «Який мені сьогодні мати вигляд? Кого я маю зустріти? Чого досягнути?». Спочатку я роблю зачіску й макіяж, потім — одягаюся і вже після цього, створивши ідеальний образ, готова виходити в люди та представляти себе в найліпшому вигляді. Я не залишаю свій стиль на волю випадку — я сама чудова порадниця для дівчат.

Мені пощастило: поєднання хорошої фігури, набуття манер і виправки від «Діор» дають мені змогу мати гарний вигляд майже в усьому. Інакше й бути не може — я елегантна навіть у джинсах та футболці. Бо коли в тебе є стиль, неважливо, що ти вдягаєш. Але сьогодні? Навіть не знаю, що було б доречним, що підійшло б.

Маю розповісти тобі історію. Довгу історію. Мою історію. Тільки тоді я знатиму, що вдягти та як підготуватися. А ти мені допоможеш.

 

Читайте також: Свіжі книжки українських видавництв: що анонсували в липні
та Місце події: літо. 10 книжок про тепло́
 
Тиктор медіа

Коментарі

Т
Книжки • Люди • Міста
kravchynia cover 150x150 - Фрагмент із книжки «Кравчиня з Парижа» Джорджії Кауфманн
Фрагмент із книжки «Кравчиня з Парижа» Джорджії Кауфманн
Поділитися в:
Share on facebook
Facebook
Share on telegram
Telegram
Share on twitter
Twitter